Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Harry s Meghan urážejí královskou rodinu: Král Karel III. je může tvrdě potrestat, má to ale háček

Harry a Meghan: Jak je může král Karel III. potrestat za urážky královské rodiny
Zdroj: Profimedia/Koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Aféra

Král Karel III. má k dispozici nástroje, jak potrestat Harryho a Meghan za jejich výroky o královské rodině. Dvojice vznesla řadu obvinění ve svém novém dokumentu na platformě Netflix. V reakci na to se podle listu The Sun množí výzvy, aby se vzdali svých královských titulů.

Mezi obviněními vznesenými už ve dvou výbušných trailerech lákajících na šestidílný dokument Netflixu o princi Harrym a jeho ženě Meghan je, že královská rodina je rasistická a Meghan dostatečně nechrání. Další útoky na krále Karla a spol. se pak objevily i v samotném dokumentu, který byl uveden dnes. Recenzi dokumentu najdete zde.

Karel by je mohl zbavit titulů

Rýpance směrem ke královské rodině přinesly otázky, jak může král Karel III. reagovat. Královská expertka Angela Levin v rozhovoru pro The Sun uvedla, že odveta ze strany monarchy nepředstavuje jen problémy pro potenciální usmíření, ale také komplikace z právního hlediska.

„Pokud uděláte krok, jako je zbavení jejich titulů, bude to ještě horší. Mohli by dát královskou rodinu k soudu ve snaze proces zvrátit," uvedla. Zbavit Harryho a Meghan jejich královských titulů přitom není nemožné. Vyvolalo by to však ústavní krizi, protože Harry je druhým následníkem trůnu.

Král i další členové rodiny však zatím k výrokům Sussexů mlčí. "Myslím, že počkají, až vyjde kniha," říká Levin s odkazem na chystané Harryho paměti. Ty mají vyjít už 10. ledna.

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy