Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Harry s Meghan nechali pokřtít malého Archieho: Královny Alžběty se ale nedočkali

+ Dalších 71 fotografií
Královské křtiny
Královská rodina se v sobotu ráno sešla v soukromé kapli na hradě Windsor, kde proběhly křtiny malého Archieho (2 měsíce). Znovu nešlo přehlédnout, jak pyšnými a milujícími rodiči jsou Meghan Markle (37) a princ Harry (34). Dokonce nechyběli ani princ William (37) a Kate Middleton (37), s nimiž jsou vévodové ze Sussexu údajně rozhádaní.

Princ William a vévodkyně Kate sice do soukromé kaple dorazili, na křtinách malého Archieho Harrisona naopak chyběla jeho prababička královna Alžběta II. (93). Ta se omluvila kvůli státnickým povinnostem a HarrymuMeghan nezbylo než to respektovat.

„Dnes ráno pokřtil Justin Welby, arcibiskup canterburský, na soukromém obřadu Archieho Harrisona Mountbatten-Windsora,“ informoval Kensingtonský palác na Instagramu.

Archie, který je sedmým čekatelem na britský trůn v pořadí, na sobě měl podle tradice repliku krajkových šatů. Ty si nechala ušít královna Viktorie už v roce 1841 u příležitosti křtu své nejstarší dcery. Prince Harryho křtili v roce 1984 ještě v originálním kousku, před jedenácti lety se však začal rozpadat.

„Vévoda a vévodkyně ze Sussexu jsou nesmírně šťastní, že mohou sdílet radost z tohoto dne s veřejností, která je od narození syna tolik podporuje,“ uvedl dále palác.

Přestože Harry a Meghan z neveřejného obřadu vypustili fotky, jména kmotrů tají a zřejmě nikdy neprozradí. Jedná se totiž o soukromé osoby. Ještě před pár dny se skloňovalo jméno tenistky Sereny Williams (37). Ze stejných důvodů jako královna Alžběta se ale omluvila a na křtinách vůbec nebyla.

Mohlo by vás zajímat

Další články