Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Harry Potter a Relikvie smrti není bez chyby: Všimli jste si těchto 5 omylů?

Zdroj: csfd
+ Dalších 38 fotografií
filmové chyby
V předposledním snímku o Harrym Potterovi Bradavice už dávno nejsou tím bezpečným místem, jakým kdysi bývaly. Ačkoliv knižní svět je dokonalý, jen málokdy se stane, že ve filmu není jediná věc špatně. A věřte tomu nebo ne, i Harry Potter má své chyby!

Jakkoliv se to může zdát nemožné, i tvůrci tak zásadního snímku, jako je Harry Potter, dělají chyby. Samozřejmě že nejsou nijak obrovské, to by především fanoušky knižní předlohy pěkně rozohnilo. I přesto se ale stává, že mezi záběry někdo zapomene na detaily, které oku všímavého diváka neujdou. Věděli jste o těchto chybách?

1) Když Harry leze do jezírka pro meč, má na sobě brýle. To i celou dobu pod vodou. Když ho však Ron vytáhne, Harry je nahmatá vedle sebe na břehu.

2) Když Bellatrix drží Hermionu, má v pravé ruce nůž. Hned v dalším střihu ho už ale nedrží.

3) V jedné ze scén Voldemort zabije Charity Burbage po vyslovení „Avada“. K zabití člověka je ale potřeba celé kletby, tedy „Avada Kedavra“. Kdyby stačila polovina zaklínadla, byl by Harry mrtvý již ve druhém díle, kde Dobby vyrazil hůlku z ruky Luciuse Malfoye dříve, než stihl dokončit vyslovení kletby.

4) Ve scéně, kdy Xenofilius Láskorád kreslí znamení relikvií smrti, se mezi nakreslením kruhu a trojúhelníku zřetelně změní tvar kruhu.

5) Není možné, aby Harry a Hermiona tančili ve stanu na píseň „O'Children“ od Nicka Cavea, protože děj se odehrává v roce 1998, avšak skladba byla vydána až v roce 2004.

Všimli jste si těchto chyb, nebo dokonce ještě nějakých dalších, které zde nejsou uvedeny?

Související články

Další články