Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Harry Potter a Relikvie smrti 1. část: Ve škole čar a kouzel hořelo, ztratil se i scénář

Harry Potter a Relikvie smrti 1. část: Ve škole čar a kouzel hořelo, ztratil se i scénář
Zdroj: Warner Bros. Pictures
+ Další 4 fotografie
zajímavosti
Série Harry Potter je jedním z nejznámějších knižních, filmových i herních počinů, co se týče fantasy kategorie. Natáčení dílu Harry Potter a Relikvie smrti 1. část s sebou nese navíc řadu zajímavostí, stejně jako předchozí díly. Navíc si můžete prohlédnout i několik snímků z natáčení. Co jste o deset let starém a předposledním dílu této série nevěděli?

Válka se zlem je tady, Voldemort a Smrtijedi se připravují na to, aby srazili Bradavice a všechny dobré kouzelníky na kolena nebo je nejlépe sprovodili z kouzelnického světa. Harry Potter a Relikvie smrti 1. část je sedmým a zároveň posledním dílem, kde je hlavním hrdinou právě onen brýlatý klučina s jizvou na čele. Harry se s přáteli vydává hledat viteály, aby mohli zničit jednou provždy pána Zla. Natáčení s sebou však přineslo mnoho zajímavostí. Některých si možná všimnete, až si snímek zase pustíte.

  • Je to jediný díl, který se neodehrává v Bradavicích.
  • Pro tento snímek vzniklo více než 500 hůlek. A když si vzpomenete, jak propracované jsou a každá je jiná...
  • Jméno Harry Potter, ať už jde o křestní či o příjmení, zazní ve snímku celkem 68krát. Zkusíte to přepočítat?
  • Poslední slova domácího skřítka Dobbyho jsou 'Harry Potter'. Tak zněla i jeho první slova, když se s hlavním hrdinou setkal v dílu s Tajemnou komnatou.
  • V dubnu 2010 došlo ke ztrátě přísně utajovaného scénáře o 118 stránkách. Spis se našel pod stolem v hospodě, kde štáb oslavoval, že dohání zpoždění natáčení. Jeden z redaktorů britského webu The Sun scénář nalezl, studiu Warner Bros. vrátil a nic z něj neprozradili.

Další zajímavosti najdete v galerii.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy