Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Harry Potter a kouzlo zeleného plátna: Podívejte se do zákulisí Ohnivého poháru

Harry Potter a kouzlo zeleného plátna: Podívejte se do zákulisí Ohnivého poháru
Zdroj: 2004 Warner Brothers
+ Dalších 12 fotografií
fotogalerie
Jakkoliv je svět Harryho Pottera kouzelný, nedá se popřít, že za spoustou viditelné magie stojí zelené plátno. Zatímco herci ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár stojí před tímto filmařským vynálezem, diváci pak vidí něco úplně jiného. Podívejte se do zákulisí.

Film Harry Potter a Ohnivý pohár obsahuje spoustu scén, které by nebylo možné bez vizuálních efektů vůbec natočit. Například scéna, v níž se účastníci turnaje tří kouzelníků potápí do jezera, aby splnili úkol. Tvůrci se v postprodukci opravdu nadřeli.

Podle všech zúčastněných bylo natáčení obrovskou zábavou, a to i přesto, že kouzla, která vidí diváci na obrazovkách, pro ně od počátku byla jen dokonalou prací s vizuálními efekty. Na konci závěrečných titulků se dokonce můžete dočíst, že při natáčení filmu nebyl zraněn žádný drak.

Voda sama o sobě se vizuálními efekty nahradit nedala a Daniel Radcliffe se i přes veškeré výcviky při natáčení skoro utopil. Při potápění se přecenil a následně omdlel. Potápěči ho museli vylovit a následně mu poskytnout první pomoc.

Zákulisí

Podívejte se v galerii na fotografie ze zákulisí filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Uvidíte, jak vypadalo potápění, jaké byly přípravy na první scénu s Voldemortem a jak se postavy, které se neměly ve filmu v lásce, ve skutečnosti společně smály.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy