Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Harry a Meghan zařadili zpátečku: Šušká se, že se chtějí vrátit do Británie, princovi by se to hodilo

Princ Harry a jeho žena Meghan Markle.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
královská rodina

Princ Harry a Meghan Markle mohou plánovat stěhování zpět do Spojeného království, tvrdí bývalý komorník krále Karla III. Podle zdroje blízkého Buckinghamskému paláci vévoda a vévodkyně ze Sussexu uvažují o koupi nemovitosti ve Spojeném království. Píše o tom britský list Mirror. Manželský pár přitom opustil zemi, když odstoupil ze svých funkcí v královské rodině a rozhodl se začít nový život ve Spojených státech amerických.

Původně se přitom Harry a Meghan přestěhovali do Kanady. Do Montecita v Kalifornii se přesunuli až během trvání pandemie covidu-19. Od té doby se do Spojeného království vrátili jen několikrát. Oba se například zúčastnili oslav platinového jubilea zesnulé královny Alžběty II. loni v červnu. V Británii také oslavili první narozeniny své dcerky Lilibet, a sice ve svém bývalém sídle Frogmore Cottage, píše Mirror.

Harry a Meghan se „domů“ vrátili rovněž po královnině smrti. Korunovace svého otce, krále Karla III., se princ zúčastnil už sám. Jeho manželka se rozhodla zůstat v Kalifornii, protože ve stejný den slavil čtvrté narozeniny jejich syn Archie. Vévoda ze Sussexu strávil na slavnostním obřadu jen několik hodin. Vynechal rodinný oběd i korunovační koncert, aby se mohl včas vrátit do USA a nezmeškal synovu oslavu.

Návrat prince Harryho

Nyní se však objevily informace naznačující, že by si manželé mohli v Británii koupit nové sídlo, aby zemi mohli navštěvovat častěji. „Myslím, že v tomhle případě u nich platí ‚nikdy neříkej nikdy‘ – vždycky je možné, že se jednoho dne budou chtít vrátit domů. Nebo alespoň Harry,“ naznačil bývalý komorník krále Karla III., Grant Harrold, pro deník New York Post.

„Meghan tu nemá žádnou vlastní rodinu – veškeré její příbuzenstvo je ve Spojených státech. I proto se Harry rozhodl, že si založí druhý domov právě tam,“ řekl Harrold. Vzhledem k tomu, že Harry se narodil a vyrůstal v Británii, Harrold si myslí, že jeho vazby na rodnou zemi bude pro vévodu příliš obtížné zcela zpřetrhat.

Bude chtít mít s Británií spojení pro případ, že by se jednoho dne chtěl vrátit,“ prohlásil bývalý komorník. V posledních dnech se navíc začíná hovořit o tom, že v manželství s Meghan to Harrymu skřípe – mladší syn britského krále měl navíc několikrát po telefonu mluvit s rozvodovými právníky.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy