Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Hanku 10 let brutálně týral otčím, matka se dívala: Vyvázl jen s pokutou za přestupek

Hanku týral nevlastní otec deset let.
Zdroj: pixabay
směšný trest
Dlouhých deset let musela Hanka snášet fyzické a psychické týrání ze strany svého otčíma. Nevlastní otec ji týral před zraky její matky, ta však nikdy nezasáhla. Nejvíce zarážející na celém případu je, že tyran vyvázl jenom s pokutou za přestupek. Hance z nejhoršího pomohlo zařízení pro ohrožené děti Klokánek.

Dnes už dospělá Hanka mluví o Klokánku jako o svém zachránci. Tehdy jako pětiletou začal nevlastní otec Hanku týrat tak brutálně, že si modřin začali všímat i ve školce i škole „Máma to vždycky nějak zamluvila, že hodně padám ze schodů. Jediní, od koho to otčím schytal, byli chlapi z hospody, kteří dobře věděli, co se u nás děje, a občas mu to tam někdo vrátil,“ svěřila se Hanka deníku Právo.

Otčím prý Hance zlomil nos, zuby a snažil se ji vyhodit z balkonu. „Dnes už je to za mnou, ale mrzí mě, že se mě máma nikdy nezastala. Ani tehdy, když mi zlomil nos a přední zuby, ani když mě týden po operaci slepého střeva kopal do břicha. Až když mě chtěl vyhodit z balkonu, začala na něj křičet. Ale zasáhnout se bála. Dodnes mám srůsty v břiše, křivý nos a umělý zub,“ řekla Hanka, která má trvalé následky i psychického rázu.

Utrpení skončilo až tehdy, když Hanka zavolala sociálnímu pracovníkovi a utekla ke kamarádovi. Muž, který Hanku týral, vyvázl jen s pokutou za přestupek. Postup policie byl prý standardní.

„Přijde-li na služebnu nezletilý, policista vyhodnotí závažnost případu, vyrozumí OSPOD, jehož pracovník je přítomen výslechu, a přivolá specialistu z kriminální služby, který se zabývá problematikou mládeže,“ řekl Právu mluvčí pražské policie Jan Daněk. „Z dostupné dokumentace vyplývá, že týrání se prokázat nepodařilo a vše se vrátilo k přestupkovému řízení,“ doplnil.

Hanka už je dnes dospělá a žije v jednom z bytů hostivického Klokánku. Do budoucna by chtěla pomáhat týraným dětem.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy