Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hanka Humpálová chtěla utéct zpět k únoscům. Má tam snad dítě, nebo jde o stockholmský syndrom?

Zdroj: Facebook.com
Konečně tady máme nové informace o kauze Hanky a Tonči, dívek unesených v Pákistánu, které se vrátily po dvou letech domů. Zatímco Tonča se aklimatizovala rychle a pracuje v jedné neziskovce v Kladně, Hanka dál žije podle víry, kterou přijala v zajetí. A podle časopisu Respekt se právě Hana chtěla vrátit zpět do Pákistánu. Zadrželi ji ale na tureckých hranicích a vrátili zpět do České republiky. Jde snad o stockholmský syndrom, její příklon k islámu nebo se jí snad v zajetí narodilo dítě?

Obě dívky po návratu do Česka mlčí. Na povrch ale vypluly nové informace Nejen že stát měl údajně zaplatit výkupné 6 milionů korun, ale podle časopisu Respekt se chtěla jedna z unesených dívek, tedy Hana Humpálová, vrátit loni zpět k únoscům. Respekt se zaštiťuje informací od tajných služeb.

"Předpokládáme, že mohla chtít jet za svým dítětem, které se jí tam mohlo narodit a únosci je stále zadržováno. Nemusí jít o stockholmský syndrom," řekl Blesku zdroj navázaný na české služby. Mlčí i úřady a odborníci v oboru bezpečnostních služeb jsou na podobné soudy opravdu opatrní.

Karel Randák, generálmajor a někdejší ředitel české zahraniční rozvědky, k těmto spekulacím Blesk.cz řekl: "Vím, že se o tom již dříve mluvilo. Slyšel jsem to jako spekulaci." Více k tomu sdělit nechtěl.

Podle Randáka přesný motiv, proč se Hanka chtěla vrátit zpět do Pákistánu, znát nemůžeme. "Ale může to být něco na způsob stockholmského syndromu," řekl Blesk.cz. To, že chtěla Hana Humpálová utéct z Česka, Randákovi prý stockholmský syndrom připomíná

Vybudovala si snad Hanka ke svým únoscům vztah? "Každý takto unesený člověk, který byl dlouhodobě zadržovaný, je podroben výslechu. Bezpečnostní složky se s nimi samozřejmě baví, ptají se a z toho už se dá hodně vypozorovat postoj těch lidí. Možná už na samém začátku vzniklo podezření, že by se něco takového mohlo stát," řekl Blesk.cz Randák.

Podle Randáka je možná i varianta, kdy o dohled mohou požádat samotní rodiče. "Těžko ale v tomto případě odhadovat, příběh je každopádně smutný," dodal Randák pro Blesk.cz. Obě dívky se před médii skrývají a nekomunikují. Krátce po návratu pouze zaslaly děkovný dopis úřadům, které se podílely na jejich záchraně.

Související články

Další články