Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Hanba! Při vzpomínce na rok 1968 to premiér Babiš od lidí schytal

Andrej Babiš a jeho projev.
Premiér Andrej Babiš (63) při pietním aktu před budou Českého rozhlasu zažil nepříjemné chvíle. Část veřejnosti při jeho příchodu provolávala "hanba, hanba", ještě více to schytal šéf Sněmovny Radek Vondráček (44).

Byla to nezáviděníhodná situace. Andrej Babiš (63) v roli premiéra nemůže mlčet k roku 1968, kvůli své minulosti ale dráždí mnoho lidí. Část veřejnosti nemůže bez povšimnutí přejít informace slovenských historiků, že Babiš byl aktivním členem StB.

Podobnou pověst má šéf Sněmovny Radek Vondráček, který v roce 1989 potlačoval demonstrace proti komunismu.

„Okupace nejenže zničila naději na svobodu, následující normalizace nám zlomila páteř. Pražské jaro 1968 bylo obrovskou nadějí, Dubčekovo vedení zklamalo naděje do něj vkládané. Nepochopilo, že lidé nechtějí demokratizaci, ale demokracii,“ vyprávěl Vondráček před budovou Českého rozhlasu.

„Nesouhlasím, že jsou dnes svobody ohroženy. Každý dnes může říkat a psát, co chce,“ uvedl premiér Babiš. Když mluvil, ozval se pískot. „Hanba, StBáka tu nechceme,“ skandovala část veřejnosti.

Mohlo by vás zajímat

Další články