Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Hana Zagorová přiznala další závažnou nemoc. Každý náraz jí může způsobit nesnesitelnou bolest

Hana Zagorová trpí osteoporózou. Co jí hrozí?
Zdroj: Se souhlasem Hany Zagorové
+ Další 3 fotografie
osteoporóza

Hana Zagorová se rozhodla po delší době promluvit o svém zdraví a rozhodně to nebyla slova, která by její přítele a fanoušky potěšila. Oblíbenou zpěvačku totiž trápí další zdravotní komplikace. A nejde o nic banálního. “Mám osteoporózu,” přiznala v pořadu Showtime CNN Prima News. 

Bederní pás bere Hana Zagorová (75) nejspíše jako součást života. Nosí ho neustále, a to i doma. Používá ho jako zdravotní pomůcku na bolavá záda od chvíle zlomených obratlů.
Kvůli tomu musela odložit i svá vystoupení na pódiu.

“Moji nejmilejší, bolavá záda v důsledku prasklých obratlů mě stále velmi omezují. Musím respektovat doporučení lékařů a odložit návrat na pódia,” informovala na svých stránkách začátkem března Hana Zagorová, která se s producenty dohodla na zrušení všech koncertů do doby, než se bude moci vrátit v plné síle, jak ji fanoušci znají.

Ten moment se ale stále víc oddaluje. Hana Zagorová, která navíc musí kvůli celoživotní chorobě krve dvakrát týdně dojíždět na transfúze, nyní přiznala, že se musí potykat s další nemoc “Mám osteoporózu,” přiznala v Showtime.

Co je osteoporóza

Osteoporóza je jedním z nejčastějších onemocnění kostí. Vyznačuje se především řídnutím kostní hmoty a její zvýšenou křehkostí. V důsledku toho tak může mnohem snáz docházet ke zlomeninám, a to i při drobných úrazech.

Úbytek kostní hmoty si si vybral krutou daň. Ze dne na den musela zrušit veškeré pracovní aktivity.
“To kvůli bolestem. Zlomila jsem si tři obratle, pak ještě jeden nad nimi,” svěřila se Hana.

Právě kvůli tomu musí mít neustále zafixovanou páteř. “Ještě pořád jsem v korzetu, ale je to lepší,” ujistila fanoušky v pořadu Showtime.

“Musím být hodně v posteli, ale už jsme začala chystat desku. Mám zatím hotových sedm písniček a jsou moc krásný,” prozradila zpěvačka, která už se přes všechny své zdravotní komplikace vidí na koncertních pódiích. “Až to bude vypadat dobře, až budu podávat takový výkon, jaký jsem zvyklá, tak se rozběhnu a budu tam! Zatím to na rozběhnutí, musím říct, není,” posteskla si zpěvačka, která se zpět na pódia velmi těší.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy