Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Hana Zagorová odešla, ale fráze Nedělej Zagorku tu zůstane navždy. Na větu byla zpěvačka patřičně hrdá

+ Další 2 fotografie

Hana Zagorová (†75) patřila k velikánům českého showbyznysu a její ztráta zasáhla nás všechny. Přesto po ní zůstane spousta vtipných vzpomínek. Například fráze "Nedělej Zagorku", víte vůbec, jak vznikla a co na ni řekla sama zpěvačka? V roce 2014 v pořadu Show Jana Krause Hanka potvrdila, že je na tuhle formulaci hrdá a mnohem víc. 

Co si tak představit pod pojmem "Nedělej Zagorku", nebo líp, jak ji vysvětlit? Lidé, kteří s Hanou Zagorovou vyrůstali, určitě mají představu, co tahle fráze znamená. Tuhle formulaci by měl znát každý, je totiž tak slavná jako její představitelka, po které se jmenuje.

Jak uvádí web zoom.iprima.cz, Dělat Zagorku znamená, že se člověk pořádně k ničemu nemá a se vším tak trochu otálí. Jak už jste mohli uhodnout, formulace se jmenuje podle zpěvačky Hanky Zagorové, která je na tohle slovní spojení moc hrdá. To se ukázalo právě v pořadu Show Jana Krause roku 2014.

Vyjádření zpěvačky

Kraus tehdy tvrdil, že slogan znamená, že někdo "dělá dusno v rámci toho, že si o sobě moc myslí“. Zpěvačka však toto tvrzení vyvrátila s tím, že se jí významově nejvíce líbí, že ten, který nemá „dělat Zagorku“, nemá „dělat ofuky“. Podle zpěvačky tuto frázi takto máme brát.

Možný vznik formulace

Původ tohoto slovního spojení ale není přesně dán. Nicméně vznik je spojen se snímkem Trhák, v němž zpěvačka hrála vedle Juraje Kukury. Ten zpěvačce v průběhu snímku nadbíhá a projevuje jí náklonnost. Ona sama si však dává nekonečně dlouho na čas a není schopná mu dát jednoznačnou odpověď, zda city opětuje. Je tedy nerozhodná.

Dále se uvádí, že s formulací přišla jedna z jejích lásek, a to hudební producent, muzikant a zpěvák Karel Vágner.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy