Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Hana Vagnerová ve seriálu Zločiny Velké Prahy: Když propadla anorexii, vážila jen 37 kilo

Seriál Zločiny Velké Prahy zavede diváky do dvacátých let minulého století. Zahrála si v něm také Hana Vagnerová.
Zdroj: Se souhlasem České televize a Pavly Černé
+ Další fotografie
NAROZENINY
Oblíbená česká herečka Hana Vagnerová slaví své osmatřicáté narozeniny. A má toho za sebou už hodně. Dokonce si sáhla na úplné dno a nějakou dobu bojovala s anorexií. Toto velmi těžké období ale nakonec překonala a nebojí se o něm ani mluvit. Nově se objevuje v seriálu Zločiny Velké Prahy.

Hana Vagnerová se narodila v Praze do rodiny, která není umělecky založená: oba její rodiče se totiž věnují programování. Ona však vyrostla v krásnou slečnu, a tak nebylo divu, že ji zlákal svět modelingu, kde vyhrála v roce 2014 titul Supermiss.

Hana Vagnerová trpěla anorexií

Coby teenagerka ale zažila velmi krušné chvíle. Ve svých patnácti letech totiž vážila pouhých 37 kilogramů. Přitom vše začalo tak nevinně. „Moje sestra byla nemocná, měla zlomenou nohu s řadou komplikací, a já najednou měla pocit, že mi rodiče nevěnují tu správnou pozornost. Tehdy jsem zhubla dvě kila a oni logicky zareagovali a ptali se mě, co se děje, jestli mě něco netrápí, a v mé pubertální hlavě se zrodila myšlenka, že touto cestou bych na ně mohla,“ svěřila se herečka na portálu idnes.cz.

Hubnutí pak pokračovalo dál a dál, až Hana najednou byla v začarovaném kruhu, ze kterého nešlo vystoupit. Zašlo to až tak daleko, že byla vychrtlá na kost a začaly jí vypadávat vlasy. Ona však měla pocit, že to není pravda a všichni jí jen závidí její dokonalou postavu, kterou si podle ní tvrdě vydřela.

„Pro mě to bylo strašné období, které bych nikomu nepřála,“ vzpomíná. Podle Vagnerové však v modelingu trpí anorexií snad všechny dívky a rivalita je v tomto prostředí opravdu obrovská.

Hana Vagnerová v Lajně i Zločinech Velké Prahy

V této době jí byl obrovskou oporou její bývalý přítel, srbský režisér Marko Simić, s nímž se seznámila při natáčení jeho absolventského filmu a se kterým tvořila pár do roku 2009.

Oblíbená herečka, která najednou studovala DAMU a Vysokou školu ekonomickou, s hraním začínala v pražských divadlech Disk, A studio Rubín či Extrém. Diváci ji znají také ze seriálu Horákovi, Vyprávěj, Expozitura nebo Lajna

Objevila se i ve filmech Padesátka, Špindl 2, Lída Baarová, Milada nebo v pohádce Láska rohatá

Nejnověji se objeví v oblíbeném seriálu Zločiny Velké Prahy Zahraje si v osmé epizodě.

Související články

Další články