Magazín Respekt tvrdí, že Hana Humpálová se chtěla vrátit ke svým únoscům. Respektu to prý řekl nějaký jejich zdroj. Bezpečnostní expert Adam Dolník tvrdí, že Respekt otiskl lež.

„Informace o tom, že se Hana Humpálová pokusila vrátit zpátky k únoscům, je lež. To prostě není pravda. Hana Humpálová jela do Turecka na dovolenou a jela s rodinou. Dovedete si představit, že by takto někdo utíkal do Pákistánu? Ne. Hana jela s rodinou na dovolenou do Turecka a interpretovat to jako pokus o návrat je nesmysl. A publikování takových informací v článku, kde je zároveň údajná suma za jejich propuštění – dost bych to zpochybňoval na etické úrovni. Je to nešťastná kombinace a navíc není pravdivá. To by nebylo dobré uveřejnit, i kdyby to pravda byla, natož v situaci, kdy to pravda není,“ uvedl Adam Dolník v rozhovoru pro Lidové noviny.

Na Hanu Humpálovou se po článku v Respektu strhla pozornost veřejnosti. Respekt totiž uvedl, že za obě unesené dívky musela česká vláda zaplatit obrovské výkupné. Veřejnost pak Hance vyčítala, že konvertovala k islámu.