Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Hana Holišová získala nominaci za roli královny Elišky v muzikálu Noc na Karlštejně! Překoná tím Janu Brejchovou?!

Zdroj: extra
+ Dalších 10 fotografií
Film a muzikál Noc na Karlštejně je jedním z našich největších uměleckých pokladů vůbec. Je to legenda, fenomén a zkrátka na písních Karla Svobody z tohoto díla jsme všichni vyrostli! Hana Holišová je momentálně největší hvězdou tohoto díla, nebo ne?

Muzikálová herečka a vítězka televizní show Tvoje tvář má známý hlas Hana Holišová (36) získala počtvrté nominaci na Cenu Thálie! Nejprestižnější divadelní ocenění u nás má šanci vyhrát již podruhé za muzikálovou inscenaci Noc na Karlštejně. Ta byla u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. uvedena na nádvoří hradu Karlštejn pod širým nebem.

Do oblíbené role královny Elišky ji obsadil producent muzikálu Janis Sidovský a podle odborné poroty Hančino pěvecké sólo „Lásko má, já stůňu“ působí na diváky tak moc, že skoro každý začne zpívat s ní

„Nominace si moc vážím a také toho, že moje práce, která mě baví, oslovila nejen diváky, ale i odbornou porotu,“ popisuje své pocity dojatá Hanka.

Zda Hanka svým ztvárněním překonala herecký výkon Jany Brejchové (77) z filmové verze, o tom se dá pochybovat… Ale i přesto je její výkon vynikající!

Na jevišti pod hradem Karlštejn se v nominovaném představení potkává s Danielem Bambasem (Karel IV.), Pavlem Vítkem (král cyperský), Reginou Rázlovou (paní Ofka), Janem Křížem (vévoda bavorský), Ivanou Korolovou (Alena), Tomášem Smičkou (Pešek), Miloslavem Mejzlíkem (purkrabí) a Václavem Knopem (arcibiskup), který inscenaci dokonce celou režíroval.

Vloni představení s fenomenální hudbou Karla Svobody vzbudilo obrovský zájem veřejnosti a 13x zaplnilo hlediště do posledního místa. Muzikál Noc na Karlštejně se pro velký úspěch na středověký hrad Karla IV. letos v létě vrátí!

Související články

Další články