Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Hamburk hoří a zmítá se v šíleném chaosu: Demonstranti házejí kameny, napadají policii a zapalují auta!

+ Další 4 fotografie
Aktuální situace v ulicích německého Hamburku je kvůli demonstracím včerejšího summitu skupiny G20 stále vyhrocená a zásah policejních jednotek se předpokládá i o sobotní noci. Situace je opravdu vážná. Demonstranti házejí kameny, napadají policisty, zapalují auta a všude vládne naprostý chaos.

Naprostý chaos panuje v ulicích Hamburku. Včerejší summit skupiny G20 doprovázely násilnosti a velmi vyhrocené situace. Ve čtvrti St. Pauli se policie střetla s více než 500 demonstranty, kteří se nebáli prakticky ničeho.

Házeli kameny, napadali policii vším možným, co jim zrovna přišlo pod ruku, a zapalovali okolní auta. Ve čtvrti Schanzenviertel dokonce došlo k varovnému výstřelu od jednoho z policistů.

Celkem už bylo zraněno kolem 196 policistů a 83 lidí bylo zadrženo. Počítá se bohužel s tím že čísla budou i nadále narůstat.

Policie musela proti demonstrantům v některých oblastech použít vodní děla. Počítá se s tím, že se situace neuklidní ani do sobotního večera. Odhaduje se, že v druhém německém největším městě by mělo být 100 000 protestujících.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy