Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

GLOSA: Hamburger Přemek Forejt: V novém klipu hraje na zeleninu a zpívá jednu větu dokola

Přemek Forejt vydal nový klip
Zdroj: Se souhlasem Přemka Forejta
+ Další fotografie
Videoklip

Má Přemek Forejt ještě právo rozhodovat o tom, kdo by měl být dalším MasterChefem Česko? Ačkoli se právě od něj očekávalo, že bude udávat směr české gastronomii, a právě on měl reprezentovat novátorství v tuzemských restauracích, místo toho se nyní rozplývá nad kvalitou jídla v řetězcích rychlého občerstvení McDonald´s. A nyní zašel mnohem dál. V nové reklamní písní Mc’n'Roll zpívá: “Mňam, mňam, mňam. Je to fresh, mám to rád."   

O kulinářských schopnostech Přemka Forejta netřeba pochybovat. Důkazem toho je olomoucká restaurace Entreé, kterou již roky úspěšné vede. Pak se ale něco stalo a z kuchaře, který před lety svým kulinářským umem do Česka přinesl svěží vítr, se stala profesionální celebrita. Přemka najednou bylo všude plno. A tím nemyslíme show MasterChef Česko, ve které spolu s Janem Punčochářem a Radkem Kašpárkem ze stovek amatérských kuchtíků vybírají toho nejlepšího. Tam je jeho právoplatné místo a tam měl zůstat.

Přemek se ale rozhodl, že by rád byl zpěvákem. A protože i tohle mu jde, nazpíval hned několik písniček. A nutno říci, že velmi obstojně. A právě to je nejspíš důvod, proč vznikl jeho poslední hudební počin z dílny McDonaldu, se kterým Forejt v posledních měsících spolupracuje, a tak se i tváří, že jde o strop tuzemské gastronomie. A nyní dokonce natočil i chytlavou písničku, ve které se doslova rozplývá nad hamburgery z McDonaldu.

“Mňam mňam mňam, je to fresh, mám to rád. Mňam mňam mňam, je to fresh, mám to rád,” zpívá se v písni, jejíž hlavní hvězdou je právě slavný šéfkuchař, od kterého nikdo nečekal, že někdy natočí videoklip, který bude založen na propagaci firmy McDonald´s. Přemek ve videu hraje na části zeleniny, která se přidává do hamburgerů. Také je oblečen do hamburgerového kostýmu, který mu moc nelichotí. I přes menší Přemkovu výšku vypadá v klipu jako obrovský hamburgerový Michelin.

Celá jeho spolupráce se zmíněným fastfoodem a v neposlední řadě zmíněný videoklip nemohou být vzdálenější od konceptu, který se snaží prosadit prostřednictvím své restaurace v Olomouci, který je inspirovaný přírodou, jež vás podle jejich popisu má zavést nejen do světa divadla, ale i rostlin a nerostů. Ve spojení s neotřelým interiérem a profesionálním servisem si prý každý host naplno vychutná nezapomenutelné gastronomické zážitky. To alespoň uvádějí webové stránky Entrée.

Přemek hraje na zeleninu

Proto určitě všechny překvapí to, že Přemek ve videu hraje na zeleninu, kterou obsahuje jeden hamburger od McDonald´s. Do popisku pod video pak autoři napsali: "Slyšíte to? Takhle hrají naše McSuroviny! Křupavější bulky, propečenější maso, tající sýr, delikátní cibulka, fresh salát, šťavnatá rajčata i okurčičky. Všechny tyhle ingredience tvoří společně dokonalou symfonii chutí. Burgery v Mekáči vám proto budou odteď chutnat ještě víc!" uvedli do popisku na YouTube. K příspěvku na svém Instagramu Přemek napsal: "Znáte mě! V kuchyni mě vždycky napadaj šílený nápady… Co kdybych složil song jen ze zvuků surovin? Hmmm… Jak asi zní okurka, cibule, rajče nebo slanina?" ​snažil se vtipně glosovat svůj nový hudební počin Forejt, který ale samotný musí cítit, že ačkoli popularita u fanoušků mu raketově roste, pomalu, ale jistě přichází o respekt svých kolegů z řad šéfkuchařů, kteří se také v minulosti propůjčili k různým spolupracím, nikdo z nich na takové úrovni ale zatím nepropagoval fast food a určitě se kvůli tomu nepřevlékal do kostýmu hamburgerů.

Text je od Kapitána Dema

Jediná dobrá na klipu je snad spolupráce s Jiřím Burianem alias Kapitánem Demem, který před časem zase natočil klip pro Lidl. Ten si ale na rozdíl od Přemka může dovolit rozplývat se nad burgery z Mekáče. "Je to cheesy jako sýr, je to sexy jako knír” ale z úst uznávaného šéfkuchaře zní minimálně prapodivně. Těžko říci, čím se Jiří Burian při psaní songu inspiroval. Nám to trochu připomíná Mňam, mňam, mňam Bobík, roztančí tě s kamarády... Mňam, mňam, mňam Bobík, tři, dva, jedna teď.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy