Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Hamáčkova pomsta za Vrbětice? Netolický skončil v radě Pošty

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
Odvolání

Martin Netolický (38) o svém odvolání z dozorčí rady České pošty nechce spekulovat. Souvislost s cestou Jana Hamáčka (42) do Moskvy ale v případu nevyloučil.

Pardubický hejtman Martin Netolický (38) nechce spekulovat o svém odvolání z dozorčí rady České pošty. Nevyloučil ale souvislost s cestou ministra vnitra a šéfa ČSSD Jana Hamáčka (42) do Moskvy. K důvodům odvolání by se měl vyjádřit Hamáček sám, řekl dnes Netolický ČTK. Ministr vnitra Netolického nečekaně odvolal den poté, co se ukázalo, že spolu Hamáček s Netolickým mluvili o ministrově plánované cestě do Moskvy.

"To se zeptejte pana Hamáčka, jestli měl i jiné důvody. Já se domnívám, že žádné jiné pravděpodobně neměl, protože naposledy jsem se dozorčí rady zúčastnil minulý týden v úterý nebo ve čtvrtek. Jestli tam je nějaká souvislost, je jeho věc. Rozhodl se tak, asi nemá cenu to dál komentovat," uvedl Netolický. Vzhledem k tomu, že jde o místo v radě vyhrazené Asociaci krajů, nahradí Netolického do podzimních voleb předseda asociace a jihočeský hejtman Martin Kuba (48).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy