Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Hamáček zastínil Babiše: Život je více než pivo! Když porušíte pravidla, lidé zemřou

Zdroj: Reprofoto ČT
+ Dalších 15 fotografií
koronavirus
GLOSA: V noci z neděle na pondělí byli občané České republiky informováni, že kvůli koronaviru je na celém území naší země zavedena karanténa. Výraznou postavou na tiskovce byl ministr vnitra Jan Hamáček. Mluvil k věci a apeloval na lidi, ať se nechovají jako hlupáci.

Rázný Hamáček, který už ví, že nepovede Krizový štáb, protože premiér dal přednost epidemiologovi Romanu Prymulovi Vedle něj unavený a chaoticky působící Babiš (65). Jeden v saku, druhý v červeném svetru s vyhrnutými rukávy. Šéf ČSSD Hamáček se na tiskovce choval lidsky a apeloval na morálku. Nevyhrožoval policisty v ulicích. Správně poznamenal, že všichni jsme na jedné lodi.

Noční vystoupení vedle sebe postavilo nervózního Babiše a odhodlaného Hamáčka. A veřejnost to vnímá. Hamáček na sociálních sítích sbírá body a lajky. Po dlouhé době to vypadalo, že uvadající ČSSD má ve svém čele chlapa.

Co Hamáček řekl?

"Já vás prosím ještě jednou o to, abychom všichni zachovali chladnou hlavu a používali selský rozum. Tady nevypukne žádná policejní represe, kdy policie bude honit lidi a nutit je, aby se prokazovali, jestli mají papír o tom, že jdou do práce a nebo o tom, že jdou nakupovat. Policisté jsou normální lidé, kteří samozřejmě nebudou nikoho takto lustrovat. Celý smysl toho opatření je, aby si lidé konečně uvědomili, že opravdu máme závažnou krizi a jediný způsob jak se dá čelit tomu, co se děje v Itálii, jediný způsob jak se dá čelit těm 368 mrtvým denně je to, že to těm lidem konečně dojde, zůstanou doma, budou chodit akorát do práce a maximálně si dojdou nakoupit a že to prostě společně alespoň těch 14 dní vydržíme. Pokud to vydržíme, tak je tady šance na to, že ta křivka začne klesat a nebo minimálně nebude stoupat tak jako v Itálii. Pokud to nevydržíme a někdo to bude zkoušet, jestli ho policisté chytí nebo nechytí, pokud někdo bude sedět na těch zahrádkách a pít tam pivo po 20 lidech, pokud někdo bude dělat party u sebe doma a zvát tam 40 kamarádů, tak těch všech 40 může nakazit. Pokud toto lidé pochopí, že je to o nich, že je to o jejich rodičích, že je to o jejich příbuzných a budou tedy používat selský rozum, tak to všechno zafunguje. My nikoho po ulici honit nebudeme. Každý musí uvažovat o tom, jak se chová a co dělá. Tím primárním co všichni chceme je, abychom ochránili nejenom vlastní životy, ale i životy našich blízkých a celou tuto zemi. Nikdo z nás nechce Itálii, Itálii to ujelo, mají ty problémy, které dneska mají a to co děláme dneska my je snaha o to nedostat se na ten italský scénář. Proto já prosím všechny, aby si to uvědomili, respektovali to usnesení a zůstali doma, chodili akorát do práce, nakoupit si a možná se projít do toho parku," uvedl Hamáček.

Když se ho reportérka TV Prima Pavlína Kosová na tiskovce ptala, jak budou lidi, kteří pravidla poruší, potrestáni, tak Hamáček vytáhl silný apel na lidství a ohleduplnost k bližnímu.

"Těm lidem hrozí, že někoho nakazí. On zemře a jim to bude celý život líto. To je to nejhorší, co jim hrozí."

Hamáček se vrátil před kamery ve velkém stylu. V momentě, kdy na konci tiskovky sebral slovo Babišovi a už ho ke slovu nepustil, to vypadalo, že v politice ministr vnitra ještě neřekl poslední slovo.

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJEME ONLINE. VÍCE ZDE

Související články

Další články