Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hamáček tvrdě zaútočil na Vojtěcha: Z ministerstva by měl zmizet

Hamáček tvrdě zaútočil na Vojtěcha: Z ministerstva by měl zmizet
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
dohady
Ministr vnitra Jan Hamáček (41) v jednom z rozhovorů uvedl, že by se mu na postu ministra zdravotnictví místo Adama Vojtěcha (33) víc zamlouval Roman Prymula (56), který z resortu odchází. A výměna by podle Hamáčka měla být hned z několika důvodů. Například k některým zdravotníkům se stále nedostaly slíbené odměny za to, jak si počínali v první linii při pandemii.

Výměna Adama Vojtěcha se však konat nebude, i když by to podle Hamáčka bylo namístě. "Já si myslím, že za celou řadou věcí, které se staly, by výměna byla namístě," uvedl Hamáček pro Blesk.

Šéf ČSSD už dříve pronesl, že Roman Prymula by měl spíš dostat post ministra, než aby měl novou funkci vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. "Je otázkou, zda by to chtěl i sám Prymula. Pan ministr Vojtěch je zároveň poslancem, tak by byl třeba problém uvnitř jejich klubu," uvedl.

Zdravotníci dostali málo nebo nic

Při pandemii koronaviru byl zdravotnický personál v první linii a hrozilo jim, že se nakazí jako první. Vojtěchův resort proto slíbil, že se jim dostane náležité a dostatečné kompenzace, která však doposud nedorazila nebo byla nižší, než se slíbilo. "To asi nevypovídá o tom, že je tam všechno v pořádku. Je to na odbornosti pana premiéra," usoudil ministr Hamáček.

Dohady mezi ministry

Během pandemie se navíc Hamáček stihl s Vojtěchem skoro pohádat na Twitteru, když házeli vinu jeden na druhého, kdo může za nedodání roušek a kdo se o to měl postarat. Předtím se snažil ministr vnitra konfliktům vyhýbat, ale v současné době řekne přesně to, co si myslí.

Hamáček v rozhovoru připomněl Babišovu veřejnou kritiku na hlavu Jany Maláčové, která vede svou vlastní kampaň. Andrej Babiš o tom promluvil už v květnu v deníku Právo, ministryně ho prý zklamala i kvůli nekolegiálnímu chování. Ministr vnitra si myslí, že je to kritika jejího zviditelnění a také toho, že chce státu a ČSSD pomáhat. "Neměli bychom si vzájemně podkopávat či podrážet nohy," uvedl Hamáček.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy