Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hamáček řeší problém s několika přechody s Rakouskem: Měly být otevřené, ale nebyly

Hamáček řeší problém s několika přechody s Rakouskem: Měly být otevřené, ale nebyly
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Hranice
Od úterý 26. května jsou otevřené hranice s Německem a Rakouskem. Češi však ráno měli problém se dostat přes některé přechody do Rakouska. Někteří řidiči se tak museli u hranic otočit a jet zpět. Jan Hamáček, který prosadil otevření hranic, musí situaci s tamními orgány vyřešit.

Na sociálních sítích se objevilo hned několik debat o tom, jak se někomu nedařilo projet v úterý ráno do Rakouska, i když mají být hraniční přechody otevřené. Například u Reintalu blízko Břeclavi se lidí otočilo hned několik, i když je čeští policisté pustili dál.

Zavřené hraniční přechody

"Jela jsem ráno do práce přes Reintal a byl zavřený. Přesto, že se odkleplo, že od dnešního dne budou všechny přechody otevřené. Nebyla jsem jediná, která se obracela," uvedla pro iDnes jedna z těch, kteří se museli vydat zpět. A nebyl to jediný problémový přechod.

Ministr se snaží situaci vyřešit

Jednalo se také o Slavonice - Fratres na Jindřichohradecku, o čemž informoval ministr vnitra Jan Hamáček pro iRozhlas. Dodal, že rakouské úřady byly informovány včas, ale některé přechody zůstaly zavřené. "Situaci s rakouskými orgány řešíme," uvedl Hamáček. Proč byly zavřené, se zatím neví...

Stále platí, že na přechodech probíhají namátkové kontroly a při návratu do země musí být předložen negativní test na koronavirus.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy