Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Hamáček pláče: Zhroutil se mi svět, vyhrožují mi smrtí, děti se ptají na vězení

Ministr vnitra Jan Hamáček.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
VÝPOVĚĎ

Vicepremiér, šéf ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (42) promluvil o kauze Vrbětice, článku Seznamu a o tom, na co se ho ptají jeho děti. V rozhovoru pro Blesk popsal, že prožívá nejtěžší chvíle svého života a že kvůli článku Janka Kroupy mu chodily výhrůžky smrtí.

Ve čtvrtek byl hostem pořadu Epicentrum webu Blesk.cz ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček, který moderátorovi povyprávěl, jak trpí. Kvůli nedávnému článku novináře Seznam Zpráv Janka Kroupy, jenž popsal, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit mlčení v kauze výbuchů muničních skladů ve Vrběticích za milion vakcín Sputnik V, totiž prožívá nejtěžší chvíle svého života.

Hamáček má stále zesílenou ochranku, ale zdá se, že to už není kvůli hrozbě z Ruska. „Situace se hodně změnila publikováním článku pana Kroupy na Seznamu. Do té doby jsme se bavili o rizicích mimo republiku, pak mi ale začaly chodit stovky výhrůžných e-mailů, popsal pro Blesk Hamáček a dodal, že mu lidé vyhrožují zabitím.

Vicepremiér sám přiznal, že je situace kolem něj velmi napjatá, a uvedl, že 4. května se mu zhroutil svět. Děti se mě ptají, jestli půjdu do vězení – jestli jsem něco provedl, přiznal šéf ČSSD v rozhovoru. Hamáček prý ale ví, že nic špatného neudělal, ale stejně je označován za vlastizrádce. Opakovaně označil článek Seznam Zpráv za lživý a tvrdí, že Janek Kroupa nemůže mít žádné svědky a důkazy.

Vicepremiér Hamáček odpovídal i na dotaz moderátora, který se ho ptal, zda stále platí jeho slova o žalobách na Seznam. Já měl několik schůzek s právníky a dokumenty se připravují, řekl Hamáček s tím, že se připravuje jak trestní oznámení, tak i předžalobní výzva. Hamáček chce prý dát šanci Seznamu, aby odhalil své zdroje.

Řeč přišla i na zvláštní výměnu ministrů zahraničí. 12. dubna skončil ve funkci šéfa resortu Tomáš Petříček (ČSSD) a dočasně ho zastoupil právě Hamáček, kterého 21. dubna zase nahradil Jakub Kulhánek (ČSSD). Hamáček ovšem tvrdí, že výměna ministrů nijak nesouvisí s kauzou Vrbětice.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy