Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Hamáček i Maláčová jsou v karanténě: Na schůzi ČSSD přišel nakažený ministr

Hamáček i Maláčová jsou v karanténě: Na schůzi ČSSD přišel nakažený ministr
Zdroj: archiv CNN Prima News
Koronavirus
Grémium ČSSD je v dobrovolné karanténě po čtvrtečním jednání, kterého se účastnil ministr zemědělství Miroslav Toman. Test u něho prokázal nákazu koronavirem. Členy grémia jsou další ministři včetně předsedy strany a ministra vnitra Jana Hamáčka a také předseda sněmovního klubu sociálních demokratů Jan Chvojka. Mluvčí ČSSD Eva Gregorová ČTK řekla, že všichni, kdo se jednání užšího vedení strany zúčastnili, jsou v dobrovolné karanténě a v úterý půjdou na test.

"Byl jsem na čtvrtečním grémiu, jsem v karanténě a zítra jdu na test," napsal ČTK Chvojka. V úterý se ve sněmovně odehraje schůze, na které budou poslanci jednat například o poskytnutí příspěvku 5000 korun důchodcům. Dnes se také uskuteční schůze vlády, ministři ale už několik týdnů jednají on-line ze svých kanceláří či domovů.

Hamáček se cítí zdráv

Hamáček rádiu Impuls řekl, že nikomu z členů grémia špatně není. "Ráno jsme absolvovali po internetu koaliční radu, všichni pracují. Cítím se dobře, žádné symptomy nemám," uvedl. Sociální demokraté se chovají podle doporučení lékařů, dodal. "Bylo nám řečeno, jakkoliv byly dodrženy všechny potřebné záležitosti, že bude lepší zůstat v karanténě a absolvovat test," uvedl.

Členy grémia ČSSD jsou Hamáček, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraničí Tomáš Petříček, poslanci Roman Onderka, Ondřej Veselý, starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, končící senátor Milan Štěch, za senátory Petr Vícha a Roman Váňa jako předseda Ústřední kontrolní komise ČSSD. Toman součástí nejužšího vedení strany není stejně jako ministr kultury Lubomír Zaorálek, jednání se ale účastnili. Separátně pak spolu mluvili o ekologické katastrofě na řece Bečvě.

V domácí izolaci byli už dřív Petříček a Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy