Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Halloween jak z hororu: Američan se rozhodl vyděsit své sousedy, naaranžoval kolem domu mrtvá těla

Neobvyklá halloweenská dekorace popudila především rodiče malých dětí.
Zdroj: acidcow.com

Halloween, známý také jako předvečer svátku Všech svatých, je v mnoha anglofonních zemích jedním z vůbec nejoblíbenějších svátků. Slaví se 31. října, tedy krátce před našimi Dušičkami. Dospělí vydlabávají dýně, do kterých dávají zapálené svíčky, a děti převlečené (nejen) za strašidla chodí na koledu.

Halloween je považován především za svátek hrůzy a děsu, kdy se podle pověstí duše zemřelých vracejí zpět domů. Mezi jeho tradiční symboly tak patří nejen výše zmíněné dýně (tradičně vyřezávané do podoby „bubáka“), ale i čarodějnice, kostlivci, příšery atp. Proto se nelze co divit, že většina dekorací má hororový charakter. Svícny vyrobené z falešných lidských lebek, umělá amputovaná ruka či useknuté prsty – to je jen zlomek z široké škály výrobků, které jsou na trhu k dostání.

Někteří lidé se ale atmosférou Halloweenu nechají pohltit možná až příliš. Jako například Johnnie Mullins z Oklahomy, který se letos rozhodl, že své sousedy vyděsí jako ještě nikdy předtím. Už před několika dny proto nainstaloval před svůj dům opravdu šokující dekoraci – dvě mrtvá těla (aranžérské figuríny), z nichž jedno leželo v tratolišti krve pod předním kolem Johnnieho automobilu a druhé pod vraty do garáže.

Problém nastal v okamžiku, kdy několik kolemjdoucích zavolalo na linku 911 a nahlásilo, že v jejich čtvrti došlo ke strašlivé tragédii. Kanadský žertík tak skončil příjezdem strážců zákona a jeho autor měl dlouho co vysvětlovat, zatímco šokovaní lidé ze sousedství jen lapali po dechu.

Související články

Další články