Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Hádky podle znamení zvěrokruhu: Berani neovládnou vztek, Štíři si vychutnávají sladkou pomstu!

Hádky podle znamení zvěrokruhu: Berani neovládnou vztek, Štíři si vychutnávají sladkou pomstu!
Zdroj: archiv
Jak se projeví váš miláček ve chvílích hněvu? Umíte se dohodnout, máte doma Itálii a lítají u vás hrnce vzduchem, nebo míváte tichou domácnost? Podívejte se , jak vyhodnotila zrozence jednotlivých znamení zvířetníku známá kartářka Helen Stanku.

Beran

Horkokrevní Berani mají jeden "dar." Umějí vybuchnout nejrychleji ze všech znamení zvěrokruhu. Každičká jiskra dokáže vzplanout v obří požár. Mají v sobě takové množství hněvivé energie, že mají často problém ovládat se. A i když jsou chvíle, kdy by rádi zachovali klid, je to pro Berany často nadlidský až nemožný úkol. Berani se dají se svou vznětlivostí přirovnat k sopce. Vybuchnou náhle, silně, křičí a nemají daleko k tomu někoho napadnout i fyzicky. Hádají se až do úmoru.

Dokonce i když jim dokážete, že jsou na omylu, nejsou schopni tuto informaci přijmout. Pravdu přece mají vždycky jen oni. Se svým hněvem se však dokážou vyrovnat. Zcela nečekaně pak podají odpůrci ruku na usmířenou. Potom přemýšlí, jestli se jim někoho nepodařilo urazit natolik, že by to narušilo i jejich vztahy do budoucna. Umí ale lehce odpouštět. V okamžiku, kdy hádka končí, už o ničem nevědí. Jen stěží chápou lidi, kteří po hádce zpřetrhají veškeré styky.

Býk

Vyrovnaní zrozenci v Býku se mohou jevit jako oázy klidu Nedejte se mýlit! Jejich trpělivost není bez hranic a běda tomu, kdo je překročí. Zrada a neloajalita nejsou tolerovány. Vytáčí je dvojí metr a diskriminace. Jejich hněv narůstá zprvu nepozorovaně. Potřebují více času k tomu, aby si vše srovnali v hlavě a vrátili se ke své vnitřní rovnováze. Raději volí diskusi, než by šli do konfliktu. S klidem se snaží druhým obhájit svoji pravdu.

Pokud by však měli čelit znevažování nebo výsměchu, potom umějí zvednout hlas a udeřit pěstí do stolu. Mají problém v tom, že jejich zlost roste pozvolna a oni už potom nedovedou s přesností určit zdroj nepohody. Ve hněvu ale protivníkovi rozhodně nezamlčí všechny jeho "výstupy" a dráždí je v tu chvíli absolutně vše. Až později dokážou sdělit, co je vlastně tak naštvalo. Po tomto jejich zdánlivě konstruktivním rozhovoru rychle odpustí. Těžko ale zapomínají a není lehké s nimi obnovit dřívější vztahy.

Blíženci

Blíženci jsou živelní a nepředvídatelní. Je složité jen tak podle všech jejich atributů popsat, jak zrovna zareagují v konfliktních situacích. Jednou vše řeší klidně a s rozvahou

a podruhé zase jako by měli nervy v kýblu a potom závodí o titul Fůrie - hadr! Milují hovory o svých emocích, ty se však natolik různí, že je těžké je zachytit. Křičí, třískají porcelánem, kopou do dveří… v takové situaci je neradno je zastavovat. Umí být i vulgární a všehoschopní.

Jsou natolik nevyzpytatelní, že nikdo neví, jestli hádka skončí rozchodem, nebo společným smíchem. Blížence nedrážděte. Na objekt svého hněvu jsou schopni někoho navést, kazit pověst podniku, vyčistit společný bankovní účet, nebo mohou zvažovat, že by mohli obejít vaše nové auto s mincí v ruce.

Rak

Raci jsou klidní a snaží se chápat stanovisko protistrany. Pokud ale přijdou na to, že nejsou doceněni, pochopeni, někdo je dokonce uráží, pak v nich hněv narůstá. K výbuchu zlosti u nich dochází ale jen velmi zřídka. To ovšem neznamená, že by jejich hněv byl menší, než u jiných znamení zvěrokruhu. Hněv se u nich pouze projevuje odlišně. Rozzlobení Raci cítí vnitřní nechuť a odpor vůči svému soupeři. V hlavě si přehrají plamenně květnaté projevy, ale navenek pouze náhle citelně ochladí své styky s danou osobou.

Jejich hněv se projevuje tak, že se tváří, že dotyčného nevidí, neslyší, nedodrží slib, nevyslechnou prosbu a nebo vše vykonají záměrně jinak, než se po nich chtělo. Raci jsou mistry v úniku. Dovedou vás dokonale převézt. Uražený Rak na vás nebude mít čas, nebude vám zvedat telefon, slíbí vám schůzku a na poslední chvíli ji zruší. S Raky je velmi těžké napravit vztahy. Unikají rozmluvě o čemkoliv a tváří se, jako by bylo všechno v pořádku. Pokud vám na vašem Rakovi záleží, starejte se o něj, jak nejlépe umíte. Oplatí vám to tím, že pro vás bude pevným pancířem. V hněvu mezi vás postaví zeď. Ale i jeho zlost časem povolí.

Lev

Lev jako skutečný vládce musí mít vždycky a ve všem pravdu. A pokud se to někdo pokusí znevážit, může se připravit na královský hněv. Chcete-li se Lvem vycházet, naučte se závadu houpacího koně: ten hýbe hlavou jen nahoru a dolů, nikdy neotáčí hlavou do stran. Pokud se budete hádat se Lvem, mějte prosím na paměti, že pravdu má vždy on, protože pravda je vždy na straně toho, kdo křičí hlasitěji. Vzteklý Lev je připravený říci cokoliv proto, aby měl na víc než vy.

Prohra je pro něj velice ponižující a snaží se jí tedy všemožně vyhnout. Nepřikládá pozornost dobrým mravům. Je mu jedno, kdo se vaším výstupem může bavit. Spíše naopak do vašeho sporu bude zatahovat i okolí. Hlavně ať svět vidí, že on je v právu a má pravdu. Lvi ale nejsou příznivci hádek. Vlastně po nich ani netouží. A pokud už vyvolají hádku, tak hlavně proto, aby na sebe upozornili. Jejich vztek odejde jenom pár okamžiků po tom, co ze sebe vychrlí ta nejsilnější slova.

Rychle se snaží celou situaci urovnat a ani si přitom nepřipouštějí, že by se na ně snad někdo mohl zlobit. Postrádají sloní paměť a nejsou pomstychtiví. Zapomínají na křivdy docela brzy a jsou schopni se spřátelit i s největším nepřítelem. Pokud jim samozřejmě odsouhlasí jejich pravdu.

Panna

Zrozenci v Panně jsou neuvěřitelně trpěliví, jsou pečliví a dokážou snést hodně. S velkým pochopením snášejí všemožné křivdy a provinění okolí na nich samých i jejich rodině. Všechno však má své hranice a i Panny se dovedou pohroužit do emocí hněvu. Myslíte si však, že to postřehnete? Možná vůbec. Raději totiž mlčí, a to čím víc jsou naštvané, než by šly do přímé konfrontace. V takové situaci se stávají chladné, mlčící a jen s velikou námahou je donutíte k jakékoliv debatě o problému.

Je lepší na ně nenaléhat a nechat je o samotě, aby v klidu uvažovali o problému, který nastal, a ovládli své emoce. Zvyšte na ně hlas a je to možná naposledy, co se vám to povedlo. Příště už je totiž nemusíte vůbec potkat. Podvedené Panny totiž považují veškeré konflikty za zradu jejich důvěry. Potom je velmi těžké se zrozencem tohoto znamení navázat jakékoliv další bližší kontakty. Ačkoliv se zraněné Panny chrání před dalším rozčarováním raději pobytem v ústraní, společnost potřebují jako vzduch.

Váha

Váhy jsou vyrovnané a trpělivé, proto vám dá dost práce vyvést je z jejich klidu. Vždy se snaží nalézt reálné řešení každé situace. I pokud se vám podaří zajít za jejich hranice, i tehdy se budou snažit zachovat chladnou hlavu. Budou tak dlouho v duchu počítat do desíti, až je zlost přejde. Kromě toho, že jsou klidné, jsou také velmi citlivé. Ačkoliv nemívají příliš výbuchy hněvu, o to více se cítí raněné. O své bolesti i zraněných citech budou hovořit dlouho a vychrlí potoky hořkých slov.

Pokud nenaleznou patřičnou odezvu, zraněné couvnou. Srážkám unikají jako oheň vodě. Raději se vyhnou jakémukoliv kontaktu s člověkem, který byl vůči nim nespravedlivý. Zrozenci Vah si dlouho pamatují ponížení. Vše sice urovnají, ale při nejbližší příležitosti vám vše, co jste jim provedli zlého, připomenou. U Váhy platí jedno pravidlo: Cokoliv řeknete, může být později použito proti vám, pokud si to ještě pamatují.

Štír

Nemáte většího nepřítele, než uraženého Štíra. Velmi nenápadní a tajemní Štíři dovedou hrát hodně dlouho domnělé andílky ve špatné hře. Tváří se, jako by nevěděli, odkud běžel zajíc. Není větší omyl! Všeho si všimnou a vše si pamatují. Jejich heslo zní: pomsta chutná nejlépe servírovaná za studena. Říci Štírovi, že se mýlí je regulérní pokus o sebevraždu. Vždy trvá na svém. Pro ně nejsou hospodské potyčky ani se nemusí školit v hlasitosti projevu. Štíři svého nepřítele likvidují postupně a systematicky.

Jedinou výjimkou je to, pokud mají vztek na svého partnera. Takový Štír, cítí-li se ohrožen, svede scény hodné italských komedií. Nejdřív má ale okolí problém vůbec registrovat, že je Štír uražený. Jeho zloba roste a nabývá na intenzitě celé týdny i měsíce. Jediným detektorem může být jejich pohled. Je chladný. A právě tam je dobré si uvědomit, že se něco děje. Pomsta Štíra dokáže být nejenom rafinovaná, ale hlavně krutá. A i když si se Štírem vše proberete a vyjasníte, buďte si jistí, že nikdy nezapomene.

Střelec

Střelci působí jako skuteční diplomaté a oázy klidu a míru. Pokud jim to baštíte, jste na omylu! Zrozenci tohoto znamení jsou živelně výbušní, ale své umí říct i kultivovaně. Řídí se podle jupiterské energie, kterou v sobě mají. Snaží se udržet emoce na uzdě, jde jim to však někdy hodně ztuha. Nic nepotěší Střelce víc, jako šťavnatý drb. Nesmí se však týkat jich samotných! Natrefíte-li na rozčileného Střelce, jděte mu raději rychle z cesty. Jakákoliv diskuze je v tomto stavu bezpředmětná. Jejich výbuchy navíc často bývají nespravedlivé.

Je to dáno jejich velmi silnou emotivní výbavou. Dokážou jít v rozpoložení do extrémů. Někdy se vůbec nezlobí na toho, na koho křičí, ale na někoho zcela jiného. Nosí starosti a problémy z práce domů a naopak. A proto se vždy vyplatí počkat, až vychladnou a potom s nimi jejich potíže prodiskutovat a hlavně si je vyslechnout. Možná se vám podaří pomoci jim jenom tím, že si je pozorně vyslechnete. Samotní Střelci se později za své jednání většinou velmi stydí.

Kozoroh

Lidé narození ve znamení Kozoroha mívají obvykle svůj svět uspořádán. Všechno má své místo, kde to má i zůstat. Jejich životní fráze může znít: "Proč jsou ty ponožky ve druhém šuplíku, když byly vždycky ve třetím?!" Nemá cenu překopávat jejich staré základy a měnit zajeté koleje. Kozorozi málokdy vybuchnou. Jejich frustrace narůstá pomalu, zato jistě.

Pokud překročíte hranici jejich trpělivosti, potom byste měli počítat s tím, že od tohoto okamžiku uslyšíte jeho připomínky, výčitky a vše, co se mu nelíbí se systematičností zápisu v notesu. Pokud je Kozoroh naštvaný, dokáže se přesně trefit do vašeho bolavého místa a umí u toho být dokonale sarkastický. Celkové vypětí nakonec vyústí do velké exploze. Nemusíte čekat velký křik, ale napadený Kozoroh použije veškeré argumenty na svoji obranu. U Kozorohů počítejte s přívalem hořkých slov. A nemusí být vyřčena hned. Někdy se totiž stává, že vytočený Kozoroh zarytě mlčí. Teprve až pomine ta nejhorší zlost, je schopen protivníkovi odpustit. To se stane ale až po té, co se ten protivník dozví, jak moc je z jeho chování Kozoroh rozčarovaný.

Vodnář

Jednání a reakce zrozenců Vodnáře na konfliktní situace bývají rozdílné. Stane se, že mohou křičet a nepustit vás ke slovu. Mohou být zaslepení a nespravedliví. Vodnáři se však jako ohni vyhýbají konfliktům. Často člověka, který je štve, ignorují. Pokud už musí vytrpět jejich přítomnost, například pracovně, potom budou chladní, oficiální a upjatí. Než se hádat, raději se jdou projít ven. Pokud už je někdo vyprovokuje, utínají hádku několika ostrými a přesně zacílenými slovy.

Pak protivníkovi zmizí z očí a ten si může být jist, že se mu delší čas neozvou. Někdy se stane, že zpřetrhají s hysterickým člověkem kontakty napořád. Vodnáři se vyznají v lidech a dokážou ocenit, co jim která osoba může vnést do jejich života a jak je daný člověk perspektivní v přátelství nebo ve vztahu. Po konfliktu však mohou přehodnotit svůj postoj. Jejich uranický pohled na svět zapříčiní, že pokud uznají, že tento vztah nemá perspektivu a šanci na uzdravení, jde o plýtvání časem i energií a potom za sebou zabouchnou dveře s konečnou platností.

Ryby

Citliví zrozenci ve znamení Ryb raději odplavou, nežli by byli vtaženi do sítě konfrontací. Většinou vše berou v citové rovně. Nežli výstupy, hádky a křiky, raději odejdou z domu na procházku, aby se pokud možno vyhnuli nepříjemnému dialogu, byť směřujícímu k objasnění celé situace. Ale neměli byste se tím řídit, protože naše milé Rybky ukrývají i druhou a méně mírumilovnou tvář.

Vyvedete-li je z rovnováhy, může se z milé zlaté Rybky stát skutečný vodní démon a tady legrace končí. Ani štika nezná slitování. Bývají potom i nespravedlivé, kruté a dokážou vyvinout i nátlak. Pokud už se dostanou do tohoto rozpoložení, nemá cenu jim cokoliv objasňovat. Na rozzuřenou Rybu neexistuje žádná příručka zaručující uklidnění jejich zlosti. Je tedy jedno, jestli je budete také napadat, či budete stoičtí. Bude lepší, pokud vyklidíte pole a dopřejete jim samotu. Nervy pracují u Ryb různě. V jeden moment dovedou křičet, smát se, nebo se rozhodnou urazit na delší čas. Ale když vše skončí, nejásejte. Vaše provinění budou postupně vytahovat, jako kouzelníci králíky z klobouku.

"Na závěr bych chtěla dodat, že tyto charakteristiky jsou obecné a pro komplexnější charakteristiky rozhoduje čas narození (ascendent) jedince," říká kartářka Helen Stanku, která se výkladu z karet věnuje už od svých 13 let.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy