Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Hádky bratrů Nedvědů: Byli jak malé děti, museli jsme je izolovat, vzpomíná přítel

Bratři zažívali nejrůznější rozchody a setkávání, měli se ale upřímně rádi.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
ROZEPŘE

František Nedvěd (†73) a Jan Nedvěd (74) sice byli bratři, ale oba byli tak „zabejčení“, že snad víc času než společným vystupováním strávili uraženou nekomunikací. Podle toho vypadalo i jejich poslední turné, na němž pořadatel dělal vše pro to, aby se do sebe nemohli pustit.

František Nedvěd: Poslední turné s bratrem

„Podařil se mi husarský kousek, když jsem v roce 2007 dal bratry Františka a Honzu Nedvěda dohromady poprvé od slavného Strahova v roce 1996. Celá léta spolu nehráli, ale protože Fešáci měli výročí 40 let a jim bylo šedesát, navrhl jsem jim turné. Krásně se nám podařilo objet celou republiku,“ vzpomíná pro server eXtra.cz Antonín Kny, manažer, producent a kytarista a zpěvák Fešáků nebo Přímé linky.

„Nejdřív hráli Fešáci, pak jeden Nedvěd, druhý Nedvěd a na konci oba spolu. Lidem se to moc líbilo,“ říká.

Jan Nedvěd byl bohém, Franta pragmatik

„Pokud vím, díky tomu pak spolu ještě pár let jezdili, ale nakonec se zase pohádali. V něčem byli jak malé děti. Každý byl úplně jiný nejen vizuálně, ale i povahově. Honza je bohém a František byl pragmatik. A tyhle dvě povahy prostě nejdou dohromady,“ myslí si Kny.

Aby mezi nimi nevznikly rozbroje, museli jsme jim zařídit každému vlastní pokoj, vždy museli jet každý jiným autem. Snažili jsme se, aby kluci neměli jakýkoli důvod se do sebe pustit. Byl to úspěch, bráchové se za celou dobu nakonec ani jednou nepohádali,“ je na období před čtrnácti lety pyšný Antonín Kny.

Jsou mnohem výš než Nohavica

Bratry jde podle něj ale porovnat i jinak.

Honza byl mozek všeho. Byl hlavní skladatel a myslitel. Franta byl ale zase ten, který to uměl z jejich dvojice lépe přenést do lidí. Uměl to lépe předávat. Dobře se doplňovali,“ popisuje známou folkovou dvojici.

„Sám jsem countryman, dělám to pětatřicet let, ale co se týče folku, musím říct, že bráchové Nedvědi tu nechali obrovskou a nesmazatelnou stopu. Větší, než celý Nohavica a další. Igelity, Stánky, to všechno lidé znají v každé hospodě,“ dodal závěrem pro eXtra.cz Antonín Kny, kterému bude František Nedvěd moc chybět.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy