Mall.cz je internetovou nákupní galerií, kde si můžete zakoupit prakticky cokoli. Od elektroniky po dětské hračky. Zkrátka tu seženete vše. Zákazníci, kteří tu mají vytvořený účet se teď v ohrožení. hackeři na tuto doménu zaútočili a mají přístup k několika tisícům účtů!

Podle informací, které se minulý čtvrtek objevily na Pastebinu, Mallu zřejmě unikly údaje o více než 750 tisících účtech. Data měla být údajně k dispozici ke stažení na serveru Uloz.to. Odkaz, který na tyto soubory odkazoval, nyní zeje prázdnotou, a tak se nedá ověřit, zdali tato zpráva byla pravdivá.

Mluvčí Mallu informoval, že útok se skutečně týká přibližně 750 tisíc e-mailových adres. E-shop podle něj připravuje možnost, kdy si zákazník bude moci ověřit, zdali se útok týká právě jeho účtu. „Aktuálně pro naše zákazníky připravujeme aplikaci, která bude k dispozici na našich stránkách, na které si budou moci ověřit, zda se problém týká právě jejich účtu. Spuštěna bude nejpozději v průběhu zítřka,“ informoval mluvčí internetové nákupní galerie Jan Řezáč.

Návod na zvýšení bezpečnosti vašich účtů a k případné změně hesla najdete ZDE.