Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Hackeři zaútočili na EasyJet: Nyní se budou zaměřovat na cestující, varují experti

Hackeři zaútočili na EasyJet: Nyní se budou zaměřovat na cestující, varují experti
Zdroj: pixabay.com
hackerský útok
Zatím neznámí hackeři zaútočili na britské aerolinky EasyJet. Informaci potvrdili tento týden zástupci přepravce. Bezpečnostní experti se nyní obávají a varují, že hackeři by mohli zaútočit na samotné cestující. Dle jejich informací na to mají dostatek údajů.

„Ukradeno bylo obrovské množství osobních dat, které útočníci mohou použít ke krádežím identity a dalším podvodům. Hackeři budou pravděpodobně s ukradenými daty obchodovat a budou se snažit pomocí cílených phishingových útoků vymámit ze zákazníků další cenné informace," varuje Daniel Šafář, Country Manager CZR regionu ve společnosti Check Point.

„Pro hackery je to jenom hra čísel. Mohou jednoduše poslat desítky tisíc e-mailů, a i když se povede podvést třeba jen malé procento zákazníků, stále se bude jednat o velmi výnosnou akci,“ říká dle serveru Novinky.cz Daniel Šafář.

Podle jeho slov by si lidé měli dávat nyní větší pozor a být obezřetní, hlavně co se týče různých e-mailů a telefonních hovorů. „I když vše bude vypadat věrohodně, neměli by poskytovat žádné další osobní informace. Je potřeba si také dávat pozor na případné podezřelé transakce s kreditní kartou,“ tvrdí David Emm, bezpečnostní odborník ze společnosti Kaspersky.

Zákazníci by neměli být důvěřiví, protože tím nevědomky nahrávají hackerům. „Nejen v návaznosti na tento útok také všechny uživatele nabádáme, aby chránili svá zařízení účinnými bezpečnostními programy a vždy aktualizovali operační systém či nainstalované aplikace hned, jakmile jsou aktualizace dostupné. Uživatelům také doporučujeme, aby používali komplexní hesla, která jsou jedinečná pro každý jejich online účet. Pokud poskytovatelé služeb nabízejí možnost dvoufaktorového ověření, je vždy dobré ji využít,“ dodal Emm.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy