Největší nebezpečí hrozí těm, kteří mají stejné heslo na více služeb. Hackerům jste tak usnadnili práci, protože se na vašich účtech mohou pohybovat pouze s pomocí jednoho ukradeného hesla.

Mnoho lidé má také spárované účty s e-mailem. Pokud tedy hacker získá přístup do e-mailu, může vám pak změnit heslo v ostatních službách a na sociálních sítích nebo si také vyžádat heslo k dalším službám. A to velmi jednoduše.

„Tento případ ukazuje, jak je důležité používat v rozličných službách rozdílná hesla. Pokud byla uživatelům ukradena také e-mailová adresa, do které měli stejné heslo jako do skTorrentu, mají problém navíc,“ vysvětlila mluvčí bezpečnostní společnosti Eset Zuzana Hošalová portálu sme.sk.

Celá databáze se 118 000 identitami byla zveřejněna na Uloz.to. Už byla ale na žádost uživatelů z internetu stažena. Některé služby se sice snaží již napadeným uživatelům pomoci, ochrana začíná a končí ale právě u uživatelů. Nejjednodušší ochranou je včasná změna hesel na všech používaných účtech.