Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Gynekolog si rozjel nelegální kšeft: Za roztažené nožky mu dámy platily

Vymlouval se, že to jinak nejde. (Ilustrační foto)
Zdroj: archiv
Nic není zadarmo. Ani roztažené nohy na gynekologickém křesle. Tím se řídil ženský lékař z Velkého Meziříčí a od dívek a paniček všeho věku inkasoval za prohlídku 200 korun. Těhotné platily ještě více. Na to ale neměl právo. A jeho obrana? Prý to bylo nutné.

Na dveře své ordinace pověsil cedulku, že prohlídka u něj stojí 200 korun, a pak už jen sledoval, jak bankovky přibývají a svůdně šustí. Řeč je o gynekologovi z Velkého Meziříčí, který se rozhodl, že to, co dostává od pojišťovny, mu prostě nestačí.

Na případ upozornila Všeobecná zdravotní pojišťovna, které si stěžovaly samy klientky, že něco nesedí. „VZP získala od klientek informace, že gynekolog ze Žďárska vybírá v hotovosti platbu 200 korun za preventivní prohlídku. Obdobně postupoval i u těhotných žen, od kterých vyžadoval ještě vyšší částky. Vždy šlo přitom o služby, za které neměly ženy platit nic, protože jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění,“ kroutí nevěřícně hlavou mluvčí VZP Oldřich Tichý.

Reportéři MF Dnes, kteří se do případu investigativně položili, se za lékařem vydali, aby se ho zeptali, zda mu to jako není blbý. A doktůrkovi to blbý není. Tvrdil jim, že to, co od pojišťovny dostane, mu ani náhodou nepokryje náklady na provoz ordinace a že holky přece nemůže vyšetřovat někde na parkovišti. Navíc uvedl, že peníze sloužily jako jistina a že až mu pojišťovna doplatí, co mu prý dluží, tak peníze ženám určitě vrátí. Jenže na gynekologa teď není naštvaná jen něžná polovička Velkého Meziříčí, ale také vedení VZP a rozpálení jsou i šéfové České gynekologické a porodnické společnosti. Ti považují lékařovo jednání za neetické a hlavně za nelegální. VZP hrozí, že s lékařem rozváže smlouvu.

Na závěr ještě důležitá rada. Je totiž možné, že penízky po vás nebude chtít jen gynekolog, ale také třeba zubař či očař. Prostě filutové v bílém plášti to občas zkoušejí. Nechte si vystavit vždy doklad, kde je výše částky a důvod, proč vlastně máte platit. A pak rychle na pobočku své pojišťovny ověřit, zda na to dotyčný lékař měl právo, nebo zda švindluje a přilepšuje si třeba na cigára.

Související články

Další články