„Po dlouhé době jsem se byl podívat za našima na poli (jsou žně). Rok co rok táta, máma a strejda (než jsem odešel do NHL , tak i já a sestra) se více jak 50 let dřou na stejných polích (36 ha – to je jako 36 fotbalových hřišť). Když jsem se táty zeptal, proč to ještě dělá (je mu skoro 75) a nemá to zapotřebí, řekl mi: tak, jako si musíš vážit lidí, kteří ti během života pomohli, tak já si zase vážím polí, protože nám pomohly se uživit během těžkých časů… Proto je budu obdělávat, dokud budu moci… No, něco na tom bude :-).. Jo a musim říci, že dělat hospodářství dříve bylo daleko těžší. Dnes jsou na vše stroje, dříve byly potřeba hlavně svaly :)))) Ještě že tomu tak bylo, jinak bych nikdy nehrál NHL. Práce na statku byla taková dřina, že hokej byl oproti tomu jako dovolená :)))) Jen jsem zvědavý, co bude, až to rodiče nebudou moci dělat? Že bych začal jezdit kombajnem?:) ..... A už vidím ten výraz nějaké slečny, až se jí zeptám: nechceš se mnou jet na … A ona mi skočí do řeči a vykřikne – na Seychely? A já – ne, na pole u Kladna :))))))) no necháme se překvapit, co nám život nadělí.“

Text božského Járy vyvolává mnoho otázek. Pokud pomineme tu základní o tom, proč je v Kladně jeden hektar jinak veliký než ve zbytku republiky, či tu o významu dětské práce na statku Jarinova otce, tak je tu především samotná autenticita Jágrovy fotografie.

My máme totiž k dispozici ještě jednu variantu, která měla být údajně použita v nové podprahové reklamě Agrofertu se sloganem:

Jede traktor, je to zetor, jede do hor (Jarda Jágr je nejlepší kámík Andrejky Babišové) orat brambor.

Jak je to ve skutečnosti? To necháme na vás! Obě varianty fotografií každopádně naleznete v galerii.