Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vendula Pizingerová koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Gretu Thunberg kritizují za konferenci o koronaviru: Teď je snad expertkou na Covid?

Zdroj: archiv G. Thunberg, Pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
Kritika Grety
Klimatická aktivistka Greta Thunberg byla oslovena, aby promluvila v debatě vedle řady expertů a odborníků o současné koronavirové pandemii. To rozpoutalo oheň na střeše. Lidé nechápou, proč sedmnáctiletá Greta hovoří o koronaviru, když je aktivistka a ne lékař.

Greta Thunberg se zapsala do dějin novodobé historie ustavičným bojem proti globálnímu oteplování. Soustavné aktivity začala vyvíjet v roce 2018, když jí bylo 15 let, díky čemuž si získala celosvětovou popularitu.

Expertka na covid?

Řadu lidí šokovalo, když se objevila informace, že Greta má promluvit v debatě stanice CNN v pořadu nesoucí název Obavy a fakta o koronaviru. Sedmnáctiletá aktivistka promluvila vedle řady odborníků a expertů, jako je například bývalá ministryně zdravotnictví Spojených států amerických Kathleen Sebelius či bývalý ředitel Centra pro kontrolu a prevenci nemocí Richard Besser.

Mnoho lidí nebylo z Gretiny přítomnosti na konferenci nadšeno a řádně ji zkritizovali. Nechápou, proč byla dospívající klimatická aktivistka zařazena do stejného panelu s odborníky v oblasti veřejného zdraví.

„Toto je panel špičkových odborníků a správců zdraví. Klimatický aktivista by byl vhodnější na jiném panelu. Greta není ani vědkyní v oblasti klimatu,“ komentoval Yashar Ali, který má na Twitteru přes 600 tisíc sledujících.

Greta Thunberg? Je teď snad expertkou na covid? Tohle musí být vtip,“ napsala další komentující.

A co si o Gretině účasti na konferenci o koronaviru myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Další články