Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Gretina stížnost na přeplněný vlak rozčílila dopravce: Lže, měla místenku v 1. třídě

Greta si situaci přibarvila?
Zdroj: Instagram
+ Dalších 16 fotografií
greta
Velký humbuk se spustil kolem fotografie, kterou mladá aktivistka Greta Thunberg (16) sdílela na svém Twitteru i na Instagramu. Greta cestovala z Madridu domů do Švédska vlakem a postěžovala si, že byly vlaky v Německu přeplněné, a proto skončila se zavazadly na zemi. To však rozčílilo dopravce Deutsche Bahn, kterého Greta v příspěvku označila. Aktivistka prý měla koupenou místenku do 1. třídy.

"Cestuji narvanými vlaky přes Německo. Jsem konečně na cestě domů," napsala na Twitteru Greta k fotce, kde sedí se zavazadly na zemi. Fotografie vyvolala řadu reakcí, mnozí její příznivci s ní soucítili. "Deutsche Bahn - i když jsem ateista, modlím se za tebe," napsal jeden z uživatelů. "Očekávej zpoždění," přidal se další.

Jenže na fotografii zareagoval i dopravce, se kterým Greta přes Německo cestovala. "Vážená Greto, děkujeme, že nás podporujete v boji proti změně klimatu! Těší nás, že jste s námi cestovala vlakem ICE 74 na 100% zelenou elektřinu. Bylo by ještě hezčí, kdybyste zveřejnila, jak přátelský a kompetentní tým se o vás staral," napsal dopravce Deutsche Bahn na Twitteru.

Jak to tedy bylo? Greta svůj výrok posléze trochu poupravila a vysvětlila, že přes Německo jela dvěma vlaky. Na zemi prý opravdu seděla, své místo v 1. třídě prý dostala až z města Göttingen. Mladá Švédka ještě doplnila, že se vlastně nic hrozného nestalo.

"Není to žádný problém a nikdy jsem neřekla, že byl. Přeplněné vlaky jsou skvělé znamení, protože ukazují, že je vysoká poptávka po vlakové dopravě," vyjádřila se Greta.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy