Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Gretin naštvaný obličej děsí zaměstnance: Odrazuje je od používání plastů

Gretin naštvaný obličej děsí zaměstnance: Odrazuje je od používání plastů
Zdroj: Instagram
+ Dalších 5 fotografií
Greta zachraňuje planetu
Greta Thunberg (16) je aktuálně nejznámější aktivistkou, která bojuje za dobro naší planety. Možná právě proto si ji v Izraeli zvolili jako vhodnou inspiraci, jak odradit zaměstnance od používání plastů. Její naštvaný výraz vylepují nad kelímky a lžičky, které se nacházejí u kávovaru. A opravdu to funguje. Spotřeba plastů se tam výrazně snížila.

V Izraeli se rozmohl nový trend. Na sociální síti o tom informovala novinářka nejstaršího izraelského deníku Haaretz Allison Kaplan Sommer. Zaměstnanci různých firem chtějí odradit své kolegy od používání plastů. A využívají k tomu Gretu Thunberg. Tedy pouze fotku s jejím naštvaným výrazem.

Během projevu na klimatickém summitu v New Yorku Greta mluvila o kolapsech ekosystémů a umírajících lidech. Ostře zkritizovala světové lídry za plané řeči a nicnedělání. Pronesla tam větu, která se ihned stala celosvětovým fenoménem. "Jak se opovažujete," opakovala několikrát ve své řeči. A právě tuto větu začali využívat i v Izraeli.

Izraelské kanceláře jsou nyní plné obrázků s Gretiným naštvaným výrazem. Pracovníci je umisťují většinou k plastovým kelímkům a lžičkám u kávovaru. Gretina fotka se nachází například v kanceláři zpravodajské agentury AP v Jeruzalémě. Metodu si pochvaluje i šéf produktového designu ve webové společnosti Wix. Yatir Kaaren se svěřil portálu Insider, že se používání plastu v telavivské kanceláři drasticky snížilo poté, co se tam objevily Gretiny fotky. Podívejte se do fotogalerie, jak Greta zachraňuje planetu v kancelářích.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy