Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Greta už není středem pozornosti a stávky musí počkat: Tohle prohlásila o koronaviru

Zdroj: archiv G. Thunberg, Pixabay.com
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
Koronavirus jí udělal čáru přes rozpočet. Kvůli postupující nákaze nemůže Greta Thunberg (17) už dva týdny stávkovat v ulicích, tak se fotí se svým transparentem v bezpečí domova. Švédská aktivistka dlouho váhala, zda se k zákeřné nemoci Covid-19 vůbec vyjádřit. Nakonec promluvila!

"Buďte hodní. Pomáhejte, kde jenom můžete. Dodržujte sociální distancování. Podpořte ty, kteří jsou v předních liniích. A poslouchejte odborníky!" žádá Greta Thunberg nejenom svoje příznivce, ale úplně všechny. Sama to sice neřekne, ale koronavirus zpomaluje její plány za záchranu planety.

Děti nechodí do školy, takže páteční stávky ztrácejí na významu. Greta je ale stále pořádá alespoň na internetu. Vždycky se vyfotí s transparentem v pokojíku. Už ale není středem pozornosti, jakým byla ještě před měsícem. Všechny zajímá koronavirus, klima teď musí vydržet!

Musí to překonat

Stejně se k tomu snaží stavět i Greta, i když je to pro ni nesmírně těžké. "Jestliže tohle využijete jako příležitost zesměšnit nebo potlačit své oponenty, tak to akorát ukazuje, že za nic nestojíte. Nenávisti a lhostejnosti si nevšímejte. Jsme v tom společně," uzavřela dívka.

Také si připomeňme, že Greta v poslední době drasticky zhubla a všichni o ni měli strach.

Související články

Další články