Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Greta Thunberg v tom není sama: Tyhle velké osobnosti se potýkaly s Aspergerem

Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
galerie
Jak je mnohým známo, klimatická aktivistka Greta Thunberg (16) se potýká s Aspergerovým syndromem. To je porucha autistického spektra, která se vyznačuje především potížemi v komunikaci a sociálním chování. Tuto poruchu si člověk nese celý život, i přesto však spousta těch, kteří jí trpí, dokázala velké věci. Greta v tom rozhodně není sama.

Greta Thunberg otevřeně přiznala, že trpí Aspergerovým syndromem. Ačkoliv přiznání učinila z dobré vůle a s vírou, že to mnohým pomůže pochopit její chování a záměry, opak se stal pravdou. Někteří kritici se nebojí útočit ani prostřednictvím tohoto handicapu.

Je bohužel jen málo známo, kolik slavných a velmi úspěšných lidí tímto syndromem také trpí. Kromě Grety má Aspergera i veleúspěšný podnikatel a vynálezce systému Windows Bill Gates. Ze známých tváří filmového světa poruchu přiznala i Daryl Hannah, kterou velmi trápila především v dětství a která se i přes ní dokázala stát slavnou osobností, která se ve společenském dění v jisté době objevovala velmi často.

Do skupiny známých a úspěšných osobností s Aspergerem se posmrtně přidává i nejznámější vědec Albert Einstein. Na rozdíl od herečky Hannah ho porucha trápila především v dospělosti, kdy měl problém se vůbec pohybovat ve velké společnosti lidí. Syndrom trápí i Courtney Love, zpěvačku a vdovu po Kurtu Cobainovi, která přiznala, že právě tato porucha z ní udělala introvertku.

Na další osobnosti, které trpí či trpěly Aspergerovým syndromem, se podívejte v galerii. Některé z nich dokázaly opravdu velké věci.

Související články

Další články