Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Greta Thunberg stojí proti silné soupeřce: Němka Naomi Seibt zpochybňuje její tvrzení

Greta Thunberg stojí proti silné soupeřce: Němka Naomi Seibt zpochybňuje její tvrzení
Zdroj: Youtube Naomi Seibt / profimedia
+ Další fotografie
sokyně
Greta Thunberg (17) nejspíš nebude nadšená, našla se totiž Antigreta, tou je devatenáctiletá Němka Naomi Seibt. Na rozdíl od švédské aktivistky Grety odmítá klimatický alarmismus, boj proti klimatickým změnám nazývá nelidskou ideologií a ve svém proslovu využila Gretin výrok "Jak se opovažujete?", stala se tváří kampaně Heartland Institute.

Celosvětově známá Greta Thunberg doteď neměla žádného rivala, ale americký think-tank nejspíš jednoho našel. Pro klimatické skeptiky je těžké nějak svými názory ovlivnit mladé lidi, teď se nejspíš nalezl člověk, který na mladou generaci dokáže zapůsobit i jako jednotlivec. Naomi Seibt je devatenáctiletá Němka a stejně jako Greta je mladá, má přehled a s proslovy nemá problém. Je to takzvaná Antigreta.

Co je to think tank?

Think tanky jsou instituce zabývající se výzkumem či analýzou politiky, působí jako flexibilní síťové struktury na pomezí oblastí výzkumu a vzdělání, politiky, podnikání a nevládního sektoru. Působí jako mosty překlenující akademickou oblast a politiku, slouží jako zdroj informací, koncepcí, nápadů v oblasti veřejné správy, vytvářejí multidisciplinární síť expertů a přispívají ke kultivaci debaty o veřejném sektoru a artikulaci veřejného zájmu.

Opak Grety Thunberg

Naomi prohlásila, že odmítá klimatický alarmismus, o snaze bojovat proti klimatickým změnám smýšlí jako o nelidské ideologii. Díky těmto výrokům se stala v Německu malou hvězdou na internetu. Vystupuje jako influencerka a její videa na platformě YouTube sledují tisíce lidí, odebírá ji už skoro 50 tisíc uživatelů. Ačkoliv nedokázala oslovit takové množství lidí jako Greta, můžou se karty brzy obrátit.

Naomi v čele kampaně

Americký think-tank Heartland Institute si v prosinci loňského roku Naomi všiml. Němka se tak stala tváří jejich nové kampaně a konzervativci věří, že osloví stejnou masu lidí jako její švédská rivalka. Avšak Naomi bude vyvracet teorie o tom, že lidé mohou za globální oteplování.

Proti liberální politice

Naomi tvrdí, že se v ní politický aktivismus probudil už před lety, když ještě na škole začala zpochybňovat liberální politiku ohledně migrace. Už tehdy pocítila silný nesouhlas se svým názorem ze stran učitelů a studentů.

Naomi Seibt se ze začátku zaměřila na německá média a byla proti existenci veřejnoprávních medií, která se platila výhradně z kapes daňových poplatníků. Její skepticismus se odrazil i v tématu feminismus, německá média tvrdí, že sympatizuje s německou pravicovou stranou Alternativa pro Německo, která je například naprosto kritizuje za snahu o bezpodmínečnou záchranu eura.

Odpor vůči klimatickému aktivismu

Mladá Němka prohlásila, že v sobě objevila odpor vůči klimatickému aktivismu teprve nedávno. Odpor přišel ve chvíli, kdy viděla děti v ulicích, jak protestují v rámci hnutí "Pátky za budoucnost", které je spojené právě s Gretou.

"Když jsem viděla ty mladé lidi, mrazilo mě. Křičeli, že nechtějí, aby svět skončil," řekla Naomi v jednom rozhovoru pro média, ale údajně nepopírá vliv lidí na změny klimatu. Poté pokračovala dotazem, zda mají emise oxidu uhličitého opravdu takový vliv.

Stejně známá jako Greta

Heartland Institute se snaží z Naomi udělat stejně známou, jako je Greta, která se minulý rok stala osobností roku amerického magazínu Time, přičemž se snaží vyvolat v evropských vládách paniku a chce je donutit jednat.

Podle Grahama Brookieho, který působí v neziskové organizaci Digital Forensic Research Lab, je Naomi pouhým falešným ekvivalentem Grety, ta boj za klimatickou změnu rozšířila po sociálních sítích přirozeně. Heartland se snaží stejného rozšíření Naomi docílit placenou reklamou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy