Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Greta Thunberg se stala sprostou samolepkou: Její nahá silueta pohoršuje veřejnost

Greta Thunberg se stala sprostou samolepkou: Její nahá silueta pohoršuje veřejnost
Zdroj: X-Site Energy Services/Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Nálepka
Ropná společnost s názvem X-Site Energy Services v Kanadě je pod palbou kritiky. Na sociálních sítích se objevila karikatura slečny, která až nápadně připomíná klimatickou aktivistku Gretu Thunberg. Jí podobná nahá silueta je vyobrazena zezadu, zatímco dvě ruce ji drží za dva copy a přes spodní část zad je napsáno slovo Greta. Hned pod ním je logo společnosti.

Karikatura je velmi podobná sedmnáctileté švédské aktivistce Gretě Thunberg, která loni v říjnu zavítala do Edmontonu v Kanadě a uspořádala klimatickou stávku, na kterou dorazil obrovský dav lidí. Greta dost často nosí vlasy zapletené do dvou dlouhých copů.

Plakala a byla znechucená

Radní Michelle Narang se vyjádřila pro kanadský deník Global news a tvrdí, že fotografie, kterou dostala od kamarádky pracující v ropném průmyslu, ji dohnala k pláči. "Přemýšlela jsem o tom celý den a toto rozhodně není v pořádku," uvedla na Facebooku znechucená Michelle.

Deník Huffington post uvedl, že nálepka s logem byla zveřejněna na webu X-Site Energy Services jako propagační materiál, který se nosí na přilbách. Pravděpodobně však nálepka nebyla oficiálně distribuovaná. Znechucení byli i pracovníci společnosti.

Tohle nenechá jen tak

"Tato společnost představuje všechno, proti čemu ropný a plynárenský průmysl musí bojovat. Je mi na zvracení z toho, že si X-Site Energy Services myslí, že tvrdě pracující muži a ženy v energetickém průmyslu budou podporovat znásilnění dítěte,“ uvedla naštvaná radní Michelle. Má pocit, že něco takového nesmí zůstat bez odezvy a kontaktovala generálního ředitele kanadské ropné společnosti.

Zeptala se, zda samolepky nechala vyrobit firma. "Když jsem se ho zeptala, jestli si je vědom toho, že existují nálepky s logem firmy zobrazující znásilnění Grety, odpověděl, že ano, že si toho vědom je,“ popsala jejich telefonický rozhovor.

Greta už není dítě

Zeptala se také, zda je podle něho v pořádku, že jeho společnost připouští znásilnění dětí. Ředitel Doug Sparrow oponoval tím, že švédská aktivistka už v sedmnácti není dítě. Sparrow nakonec pro deník Global News uvedl, že uzavírá všechna sociální média společnosti kvůli jejich napadení.

"Tyto nálepky ani obrázky jsme na sociálních sítích nezveřejnili. Byly označeny na našich účtech, osobních i firemních, které právě zavírám, abych se pokusil zmírnit škody," informoval ředitel.

Petr Švancara se opřel do Novotného a Survivoru: Kvůli genderovému pravidlu si nebral servítky

Související články

Další články

Nejnovější kauzy