Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Greta se vrací do Evropy na jachtě: Divadlo či vyměšování do kyblíku, smějí se jí lidé na internetu

Greta se vrací do Evropy na jachtě: Divadlo či vyměšování do kyblíku, smějí se jí lidé na internetu
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 14 fotografií
AKTIVISTKA
Mladá švédská aktivistka za ochranu klimatu Greta Thunbergová se opět projede jachtou po moři a stráví na ní několik dní. Důvodem je návrat do Evropy, při kterém překoná Atlantik. Popluje na bezmála 15 metrů dlouhém katamaránu La Vagabonde. Společnost jí budou dělat zkušení australští mořeplavci Elayna Carausuová a Riley Whitelum. Jenže už teď se jí mnozí odpůrci na internetu vysmívají. Podle nich nejde o uhlíkovou stopu, ale o divadlo...

Thunbergová uvedla, že ve středu ráno místního času plánuje vyplout z přístavu Hampton ve státě Virginie. Plavba může trvat týdny. Greta ale věří, že se stihne zúčastnit konference OSN o změnách klimatu (COP25). Ta začíná 2. prosince v Madridu.

"Takže s potěšením říkám, že doufám, že se dostanu na COP25 v Madridu. Byla mi nabídnuta jízda z Virginie na 48ft katamaránu La Vagabonde," uvedla Greta na Twitteru. Švédka zakončuje téměř tříměsíční pobyt v Severní Americe, během něhož měla projev na půdě v OSN a zúčastnila se ekologických kampaní v Kalifornii, Coloradu a Severní Karolíně.

Thunbergová dlouhodobě odmítá cestování letadlem kvůli vysokým emisím skleníkových plynů, jež letadla produkují. Jachtu pohání energie z obnovitelných zdrojů a podle Thunbergové za sebou loď nezanechává žádnou uhlíkovou stopu. Jenže právě kvůli tomu se jí lidé na internetu začali vysmívat.

Výsměch od lidí

"Ha, bude ze zase kakat do kyblíku. A to bylo škarohlídů, kteří tvrdili, že zpátky poletí. Teď jim Greta zacpala hubu," uvedl uživatel Petr. "Opět divadlo. To si opravdu myslí, že jsou lidé tak hloupí a věří jí tyto lži o nulových emisích?" napsal do jednoho z komentářů Michal. "Kakací kyblík bude? A z jakého bude materiálu?" dotazoval se uživatel Radek.

Podle toho, co lidé na internetu píší, to vypadá, že na jednu stranu Gretě fandí, na druhou stranu si z ní spíše dělají srandu

Mladá aktivistka je hlavní tváří globálního studentského hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Svou ekologickou aktivitu zahájila loni v létě ve Stockholmu protestem před švédským parlamentem, při němž držela transparent s nápisem Školní stávka za klima.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy