Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Greta narazila na přeplněný vlak a musela sedět na zemi: Modlíme se za tebe, píší příznivci

Zdroj: Twitter
+ Dalších 18 fotografií
cestování
Šestnáctiletá klimatická aktivistka Greta Thunbergerová se při zpáteční cestě z Madridu srazila s nepříjemnou realitou. Při cestě přes Německo cestovala přeplněným vlakem. Na smutnou skutečnost upozornila skrze svůj Twitter. Gretu, která musela sedět na zemi vedle svých zavazadel, politovalo několik jejích příznivců.

"Cestuji narvanými vlaky přes Německo. Jsem konečně na cestě domů," napsala na svém Twitteru Greta. Aktivistka se vracela z mezinárodní konference v Madridu, kde strávila několik dní. Několik jejích příznivců ji politovalo. "I když jsem ateista, modlím se za tebe," vzkázal Gretě jeden z uživatelů. "Očekávej zpoždění," napsal další z nich.

"Nechceme už slyšet více slibů, už jsme jich slyšeli dost. Nechceme, abyste vyhlašovali klimatickou nouzi, chceme, abyste konali," prohlásila mladá aktivistka v Madridu. Rázně také upozornila na to, že lidé už kvůli klimatické krizi umírají.

Na sociální síti se Greta později omluvila za svůj výrok na madridské konferenci, že chtěla politiky „postavit ke zdi.“ To už bylo vážně přes čáru.

Greta zásadně necestuje letadlem kvůli emisím, které znečišťují ovzduší. Proto volí jiné alternativy. Nedávno dvakrát přeplula Atlantik na plachetnici. Greta se před pár dny stala osobností roku, kterou každoročně vybírá americký časopis Time.

Nejde si ale nevšimnout, že je Greta v posledních měsících pohublá, bledá a má tmavé kruhy pod očima. Zapálená aktivistka vypadá nezdravě a měla by se nad sebou zamyslet, aby neskončila na kapačkách.

Související články

Další články