Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

GREGORIAN: Nikdy nekončící sága chystá svou poslední kapitolu! Je to konec slavné kapely?

16 let kariéry a naplněné koncerty!
Zdroj: oficiální zdroj
Sága pokračuje! Tímhle heslem se nejslavnější chorálové seskupení řídilo po celých 16 let své existence. Každý rok vydávali novou desku a nikdy nezaháleli. Sága však dospěla ke své poslední kapitole. Tak nazvali své poslední turné, které zakončí sérií koncertů v Čechách. Je to opravdu jejich poslední kapitola? Chystá slavné seskupení svůj konec?

Je to jednoduše příběh neuvěřitelného úspěchu a také ukazuje, jak se může prvotní nápad v průběhu let ještě vyvinout, pokud dáte dohromady ty správné lidi. V tomto případě jsou to hlavně zpěváci, ale také duchovní otec projektu – pan Frank Peterson. On měl ten nápad zkombinovat gregoriánský chorál s moderní popovou hudbou.

Posledních 16 let to bylo vždy tak, že každý rok vydali desku a od roku 2003 víceméně každý rok jeli na turné. A to nejde donekonečna, také ne každá píseň lze upravit do stylu gregoriánského chorálu. Teď hledají něco nového. Ale Gregorian bude samozřejmě pokračovat, tohle je poslední kapitola Mistrů chorálu (The Masters of Chant).

Gregorian se v každém případě na trh vrátí a bude to s nějakým zajímavým projektem. O některých je opravdu ještě příliš brzy mluvit. Teď je skupina právě v poslední fázi příprav, kdy dává všechno dohromady. Je klidně možné, že až se Gregorian znovu objeví, bude to velmi čisté, čímž myslíme čistě vokální.

S Prahou mají od začátku vytvořené pevné pouto. Byli zde na prvním turné, vystupovali zde během turné The Dark Side (Temná strana) a natočili zde i několik televizních speciálů. A mají tady skvělé publikum! Vždy to ale byla jen Praha nebo Praha a Ostrava či Praha a Brno. Tentokrát budou poprvé hrát v pěti městech. V Ostravě, Zlíně, Brně, Praze a Pardubicích.

Související články

Další články