Česko se stále nemůže vzpamatovat z báječného výkonu Ester Ledecké (22). Ta si ze zimní olympiády v Pchjongčchangu veze domů dvě zlaté medaile. Zapsala se do historie jako první žena, která dokázala získat dva nejcennější kovy z dvou různých disciplín.

„Gratuluji ti, tobě, která píšeš historii,“ vzkázal Ledecké legendární fotbalista Petr Čech (35). „Krásné ráno. To se to dobře vstává, když nás probudí zlato od Ester a hned na to zlaté sluníčko. Děkujeme za ten zážitek!!! Ester Ledecká prostě válí, ale to už ví celý svět,“ připojila se oštěpařka Barbora Špotáková (36), která přiložila i fotografii východu slunce.

S gratulací neotálela ani majitelka sbírky olympijských medailí ve sportovní střelbě Kateřina Emmons (34). „Vítej na začátku své výjimečné cesty, STR,“ napsala na Facebook. Velkou radost z úspěchu Ester má i rychlobruslařka Martina Sáblíková (30): „Because I am happy. Gratulace STR!!!“

Ester Ledeckou teď čeká návrat do Česka. Na pondělí jsou plánovány bujaré oslavy na Staroměstském náměstí v Praze. Ledecká už slíbila, že mezi fanoušky dorazí. Ještě předtím se ale zítra v poledne našeho času objeví na ukončovacím ceremoniálu coby vlajkonoška české výpravy.