Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Gottův scenárista Dolejš: Před smrtí už nemohl chodit, pomáhala mu asistentka a stěžoval si na bolesti

Po dlouhé nemoci zemřel Radan Dolejš. Bylo mu 57 let.
Zdroj: herminapress.cz
utrpení

Kdo znal hudebníka a scenáristu Radana Dolejše (†57), ten si ho bude pamatovat jako věčně dobrou náladu šířícího muže. Na každého se usmál a povzbudil ho. Konec života pro něj ale byl podle slov jeho kamarádky pro eXtra.cz víceméně utrpením.

Markéta Muzikářová: Radan Dolejš trpěl bolestmi

„Je mi nesmírně líto, že Radan Dolejš už není. On byl vážně můj kamarád, skvělý chlap. Psal mi týden před svou smrtí o tom, že se mu špatně dýchalo, měl bolesti na hrudi, tak byl na vyšetřeních a že má nález na plicích. Že to snad nebude zhoubné,“ řekla eXtra.cz houslistka Markéta Muzikářová.

„Žil sám, občas mu tam vypomáhala asistentka, protože po amputaci už prakticky nechodil. Jak to měli s manželkou, to jsme spolu ale neřešili, to bylo tabu. Ale vím, že strašně lpěl na obou synech. Ti byli pro něj vším,“ vzpomíná hudebnice.

Našel ho kapelník

„Zpětně mě mrzí, že jsem dlouho odkládala jeho návštěvu. Mám fofr se svými dětmi a v životě by mě nenapadlo, že někdo tak relativně mladý odejde tak brzy,“ smutní závěrem Markéta.

Radana Dolejše, který se podílel na nováckých Silvestrech a na desítkách až stovkách dalších pořadů, našli mrtvého hasiči poté, co se na něj nemohl doklepat Karel Hoza, kapelník z Patroly Šlapeto. Bohužel už mu nebylo pomoci. Přesné příčiny smrti ale nejsou známé.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy