Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Gottovo sbohem v Srdce nehasnou slaví 55 milionů: Mistr takový úspěch nezažil 18 let

Charlotte Ella Gottová a Karel Gott při natáčení videoklipu Srdce nehasnou
Zdroj: reprofoto Youtube
+ Dalších 12 fotografií
REKORD
Když se Karel Gott (†80) na jaře roku 2019 naposledy postavil k mikrofonu, aby s Charlotte Ellou (14) zazpíval mimořádně mrazivý vzkaz o odcházejícím umělci, který dospívající dceři předává rady do života, nikdo ještě netušil, že se ze songu stane píseň minimálně desetiletí. Ten teď slaví neuvěřitelných 55 milionů zhlédnutí. Co o ní Mistr říkal?

Karel Gott věděl, co bůh chystá

O písni Srdce nehasnou toho už bylo napsáno mnoho. Aby také ne; málokterá písnička se lidem v naší zemi dostala tak hluboko pod kůži jako tato zpověď o tom, že „Někdy se ví, co bůh chystá“, kterou podle mnohých Karel Gott připravoval všechny na svůj velmi brzký odchod.

Ten bohužel po pár měsících, 1. října 2019, opravdu přišel. Už dávno před ním ale nasbíral videoklip na YouTube spoustu milionů zhlédnutí, největší růst tohoto hudebního rozloučení s publikem samozřejmě nastal až po Mistrově smrti. Do té doby si totiž řada jeho fanoušků nechtěla připustit mrazivé poselství klipu.

Rekord ve sledovanosti

Nyní písnička, o kterou Gott požádal Richarda Krajča, dosáhla 55 milionů zhlédnutí, což je meta, ke které se většina českých umělců nikdy nepřiblíží.

Zvlášť před Vánoci čísla skákala zběsile nahoru. 19. prosince se čítač zastavil na čísle 54 milionů, o tři dny později měla Srdce nehasnou o dalších 500 tisíc víc zhlédnutí, v sobotu, na Štěpána, pak krátce po poledni překonala již zmiňovanou další magickou hranici.

Dotkli se srdcí

Richard Krajčo je na vysoká čísla poměrně zvyklý (například Zůstaň tu se mnou má 49 milionů, Cesta 43 a Ty a já 37 milionů), přesto je za odezvu ohromně rád.

„Mám z toho samozřejmě radost. Možná právě proto, že je to už má několikátá píseň, která se pohybuje kolem 40 nebo 50 milionů. Je to právě ta největší odměna. Člověk vidí konkrétně, že se nejedná o nějaký jednorázový hitový výstřel, ale že se vaše písně dotýkají srdcí posluchačů častěji a víc. Že i po téměř 30 letech od prvního songu, ať už na starých či nových platformách, jsou tady stále fanoušci, kteří tím o sobě dávají vědět,“ reagoval Richard Krajčo (43) pro eXtra.cz na nejnovější úspěch písně.

Gott byl po 18 letech v šoku

Ohlas od fanoušků před rokem a půl zaskočil i tak ostříleného matadora, jako byl odcházející „božský Karel“.

„Byl nadšený. První dny po zveřejnění mi s Ivankou volali vždy k večeru a dělili se o tu radost a nadšení fanoušků. Takové reakce prý neměl od posledního svého velkého hitu Být stále mlád v roce 2001. A já měl radost, že on má radost a je tak šťastný,“ dodal ve vzpomínce Krajčo.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy