Herzerů byla po Gottově (75) boku skoro čtvrtstoletí, nejprve jako účetní agentury Go-Ja a po rozkolu mezi mistrem a Františkem Janečkem se z ní stala Karlova manažerka. Teď končí, nahrazuje ji samotná Ivana, která si jako výpomoc vzala bývalou kolegyni z Divadla Broadway.

Krátce předtím skončil další člověk, který patřil do nejužšího Gottova týmu, který jej pravidelně doprovázel do zahraničí – tajemník Jan Adam. Velmi distingovaný, diskrétní a Karlovi až fanaticky oddaný člověk, který mu po desetiletí řešil drtivou část agendy a kompletoval pro Supraphon výběry mistrových hitů. „V některých věcech je nenahraditelný,“ říká o něm Gott a je zjevné, že minimální kontakt s ním udržet spíše musí a jen se modlí, aby ho i za to Ivana, o které se ví, že se s Adamem dvakrát nemusela, nehubovala.

Jako první se před sedmi lety poroučela po osmatřiceti letech hospodyně Jaromíra Jandová, další bytost, na kterou Karel hodně dal. Nahradila ji matka Ivany a paní Jandová měla tehdy co dělat, aby z úcty ke Karlovi neřekla něco, co by mu uškodilo.

Dostat z Karlovy blízkosti spolupracovníky, se kterými pracoval tak dlouho, musela být dost piplačka, s některými dalšími stačil krátký proces. V bulvární branži je všem dostatečně znám případ nejmenovaného redaktora deníku Aha!, po Adamovi další gay v těsné blízkosti mistra, který je Gottovým osobním novinářem pro Blesk a Aha a důvěrníkem sedm let a který musel na dvouměsíční nucenou „hanbu“, než pochopil, že buď „půjde všechno přes Ivanu“, nebo už nemá volat.

Vyhrocený vztah má podle našich informací s Gottovou i mistrova dcera Dominika, která dobře ví, proč se do Prahy vrací jen napůl a rozhodně ne na Bertramku.

Buď jak buď, je Karlovou věcí, s kým spolupracuje a jak to má doma zařízené, každopádně to vůbec nevypadá, že se definitivně ocitl v naprosté izolaci a vydán na milost a nemilost predátorce a že si prostě dělá, co Ivana chce.