Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Gott stále nemá místo na Malvazinkách: Pochybuji, že to bude přes zimu, říká zaměstnanec hřbitova

Zdroj: archiv
+ Dalších 9 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Na vrátnici hřbitova na pražských Malvazinkách se dveře netrhnou. Kde najdeme hrob Karla Gotta (†80), ptají se zpěvákovi fanoušci, kteří se chtějí poklonit jeho památce více než měsíc po jeho smrti. Mají ale smůlu. Jak se redakci eXtra.cz podařilo zjistit, Mistr na Malvazinkách stále nemá místo posledního odpočinku.

Hřbitov Malvazinky, kterému se mezi lidmi říká i Smíchovský hřbitov, patří mezi největší v Praze a leží na západním okraji Smíchova. Vzdálen je přibližně kilometr od Mistrovy vily na Bertramce. „Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,“ uvedla před několika týdny Ivana Gottová s tím, že až to bude aktuální, sdělí fanouškům konkrétní místo.

Zeptali jsme se přímo na Malvazinkách, jestli už Ivana vybrala místo, kde bude mít pěvecká legenda hrob či hrobku. „Místo zatím není vybrané, proto tu není urna. Pochybuji, že by se přes zimu stavěla hrobka či hrob, to je méně pravděpodobné,“ řekl eXtra.cz zaměstnanec hřbitova a pokračoval. „Každý den se chodí ptát lidé, zda je tu pan Gott pohřben nebo kde bude uložena urna.“

Kdy k tomu dojde, ví jen Ivana Gottová, která možná zakoupí místo tak, že její jméno v transakci nebude figurovat. Možná má plán udělat vše v tajnosti. Možná ještě plány přehodnotí. Je to ale více než měsíc, kdy Karel Gott zemřel a stále není pochován tam, kde Ivana tvrdila.

Hrob, který není Mistra

V médiích se nedávno objevilo opáskované místo, které má údajně patřit Mistrovi. Podle našich zjištění to je jinak. „Toto místo, které se objevilo v médiích, není pro pana Gotta, mám pocit, že bylo budováno ještě před jeho smrtí,“ dodal zaměstnanec.

Kdy a kde bude nakonec Mistr pohřben, je velkou neznámou a lidé se tak chodí zatím na Malvazinky dotazovat zbytečně. Vše je v rukou Ivany Gottové. Ale právě Malvazinky jsou skvělé tím, že Mistr by byl pohřben v dobré společnosti… Ze známých osobností jsou totiž na Malvazinkách pohřbeni prezident Antonín Novotný, spisovatelé Ondřej Sekora a Egon Bondy, divadelní režisér Petr Lébl, herci Ferenc Futurista a Antonie Nedošinská a řada dalších významných uměleckých jmen.

Související články

Další články