Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Godla a zpěvák Provazník lítají v maléru. Neplatili své dluhy a soud jim zrušil oddlužení

Ondřej Provazník a Zdeněk Godla
Zdroj: herminapress, eXtra.cz/Renata Bušková / koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
PROBLÉMY

Dluhy, samé dluhy… Populární neherec Zdeněk Godla (47) a nadějný zpěvák Ondřej Provazník (27) mají společné velké trable v oddlužení. Oběma soud zrušil možnost zbavit se dluhů v insolvenci. A jak redakce eXtra.cz zjistila v Insolvenčním rejstříku, zatímco starší z nich zatím jednal dost amatérsky a až pět minut po dvanácté konečně začal bojovat, druhého další soudní mašinerie teprve čeká.

Zdeněk Godla: Záchranná brzda na poslední chvíli

Jak jsme na webu eXtra.cz již informovali, často v televizi a ve filmu vystupující neherec Zdeněk Godla podle insolvenčního správce neplatil, jak měl, i když prý na rozdíl od ostatních opravdu měl z čeho, a tak se mu soud rozhodl zrušit insolvenci. Tím pádem by všech jeho 19 dluhů spadlo do exekucí a místo zlomku z 1,5 milionu by zaplatil mnohonásobně víc.

Tvrdil, že se odvolá, ale soudu místo toho napsal prapodivnou češtinou zvláštní lejstro, kterému se justiční pracovníci de facto nepřímo vysmáli s tím, že nerozumějí, co po nich dlužník vlastně chce, a vytkli mu spoustu chybějících náležitostí v podání. Pak ho vyzvali, že pokud tvrdí, že insolvenční správce „ztopil“ řadu jeho plateb (to z přípisu Godly skutečně vyplývá), aby to prokázal.

Už to málem vypadalo, že úspěšný muž, který si umí vydělat, nakonec rezignuje a neodvolá se, nakonec se ale stal zázrak a najal si konečně znalce práva. To už měl ale udělat dávno, když přiznal, že vůbec nerozumí, jak funguje proces oddlužení a jaké jsou jeho povinnosti.

Jeho právní zástupce podle dokumentu v Insolvenčním rejstříku napravil chyby původního podání a poprosil soud, aby mu prodloužil lhůtu, aby mohl všechno nastudovat a zajistit. Soud souhlasil, takže se v odvolacím řízení bude dál pokračovat až koncem června.

„Soud prvního stupně neúplně zjistil skutkový stav věci, neboť neprovedl navržené důkazy potřebné k prokázání rozhodných skutečností, soud prvního stupně dospěl na základě provedených důkazů k nesprávným skutkovým zjištěním,“ tvrdí například advokát, podle čehož se zdá, že se pro klienta bude snažit bít jako lev a udělat všechno možné i nemožné, aby mu insolvenci jakýmkoli zázrakem zachránil.

Tomu se říká za pět minut dvanáct, i když jak eXtra.cz upozornil advokát, pokud by skutečně nepochybil insolvenční správce, šance na úspěšné odvolání je stejně mizivá.

Ondřej Provazník: Už v tom taky lítá

Mladý zpěvák Ondřej Provazník, který často vystupuje s Felixem Slováčkem a má program s písněmi Karla Gotta, na což má mít prý povolení od vdovy, je také v insolvenci, na rozdíl od kolegy ale dluží „jen“ půl milionu.

Podle rozhodnutí justice z 15. května ale neplatil, takže stejně jako jiný soud u Godly, i ten Provazníkův rozhodl, že mu insolvenci ruší. Zatím nepravomocně. „Do podzimu chci všechno najednou vyřešit,“ tvrdil nám před poslední událostí Ondřej, který si sype popel na hlavu s tím, že za dluhy si může sám, byť hodně potíží mu prý zapříčinila pandemie před třemi lety. Když přišla nová informace o zrušeném oddlužení, zněl stejně přesvědčeně, že ještě uspěje. „Určitě se odvolám, bude to v pořádku,“ sdělil nám.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy