Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

GLOSA: Vypadnout se skrytou imunitou v kapse může jen ignorant. Proč se nehlásit do Survivoru, když neznáte hru

+ Dalších 6 fotografií

Dívate-li se na Survivor na Nově a ne na Voyo, přestaňte následující řádky raději číst. Budou totiž plné spoilerů. A teď se můžeme vrhnout k samotné podstatě sdělení. Přežít, přelstít a přehrát. Jsou to základní pravidla Survivoru, avšak soutěžící na ně často zapomínají. A právě na to nyní doplatil i Petr Havránek alias Pítr. Ten si byl svou taktikou tak jistý, že se nechal vyřadit ze hry. Přitom měl všechny trumfy ve svých rukou. 

Fanynky Petra Havránka pláčou, jeho partnerka Gabriela Gášpárová musí jásat radostí. Pítr totiž nezvládl duel s Filipem a z ostrova i ze Survivoru se pakuje domů. Přitom mohlo být vše jinak a paradoxně měl osud sám ve svých rukách. A teď si pojďme říci, co se stalo a jaké amatérské chyby se Havránek dopustil. To pro případ, že by některý ze čtenářů se do budoucna stal soutěžícím Survivoru.

Silný začátek

Pokud jde o hru Petra Havránka, nedá se říci, že by si vedl špatně. Od začátku měl dost silnou alianci, dokázal jako jediný rozdělat oheň, a to jen pomocí poklopu od hrnce, rybařil, byl na ostrově prospěšný. Podařilo se mu najít skrytou imunitu.

Měl ale smůlu ve výběru členů aliance. Vsadil totiž na špatné koně. Pokud pomineme Andreu Bezděkovou, měl nejblíž totiž k Václavu Matějovskému, který vypadl kvůli zraněnému koleni, a “toxické” Báře s Kateřinou, které postupně začaly lézt kmenu na nervy, a tak byly "odsunuty".

Nesmyslný tah

Pítr i tak ale mohl hru otočit na svou stranu. První chybou bylo, že s Bárou a Kateřinou držel příliš dlouho, druhou, že si neuvědomil, že dalším na odstřel je on.

A to přesto, že ho kmen už jednou vybral do duelu. Ani tak Pítrovi nedošlo, že je to právě on, koho se chtějí členové jeho kmenu zbavit. A i když měl v kapse skrytý symbol imunity, podruhé po sobě už ho nepoužil. A to s argumentem, že by si ho rád s sebou vzal do sloučení.

Tak za prvé. Nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale vsadil bych se, že ano - skrytý symbol imunity se musí použít pouze do sloučení. Po něm se z něj stává bezcenný kus kovu. Možná jsou letos pravidla jiná, ale o tom dost pochybuji.

Survivor si spletl s Love Islandem

Takže Pítr měl v kapse symbol imunity a slepě věřil, že kmen, který ho už jednou poslal do duelu, mu dá milost. Dopadl tak jako Russell Hantz, který měl v kapse sice symbol imunity, přesto se pakoval z ostrova, protože nedokázal přečíst hru. Věřit totiž lidem, kteří se vás už jednou chtěli zbavit, že si to rozmysleli, je hloupé a trestuhodné.

Přitom stačil jednoduchý tah. Ve chvíli, kdy se Ondřej Novotný zeptal, jestli má někdo skrytý symbol imunity, mohl se zvednout, předat mu ho a tiše se smát, kdo půjde do duelu. Dost možná by to byla Andrea, což si nejspíš uvědomoval i Pítr, který tak gentlemansky nasadil svůj krk místo Bezděkové a následně jí do batůžku dal dárek v podobě již zmíněné ochrany. Pítr si tak bohužel Survivor spletl s Love Islandem a upřednostnil city před hrou.

Jako fanoušek Survivoru teď jen musím doufat, že Andrea svou šanci využije lépe než Pítr, který by se s největší pravděpodobnosti dál nedostal. Mohl ale svou skrytou imunitu zahrát lépe. Minimálně ve chvíli, kdy tvrdím, že skrytou imunitu nepoužiji, tak ji musím použít a naopak. Pítr udělal vše pro to, aby přežil, pokusil se přehrát celý kmen, ale nechal se velmi hloupě přelstít. Útěchou mu může být, že na něj doma celou dobu čeká krásná Gabriela Gášpárová s novými silikony. To je vlastně takové malé vítězství.

Související články

Další články