Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

GLOSA: Vlasta Hájek svým egem potápí vlastní impérium. Zpověď tři žen, které se ho nebály odhalit před veřejností aneb sklízí co zasel

Zuzana Belohorcová a Vlasta Hájek.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 11 fotografií
Glosa

Jde-li o byznys, Vlasta Hájek zdá se nemá konkurenci. Během necelých dvou let se mu na Tenerife podařilo založit a vybudovat úspěšnou realitní kancelář. Za tu dobu má desítky spokojených klientů, kteří mu vděčí nejen za nový domov, ale mnohdy i začátek. Má to ale háček. Vlasta zároveň s tím získal jakýsi pocit nepostradatelnosti a samozvaného pána tohoto španělského ostrova. A nyní sklízí, co za poslední měsíce zasel. 

Vlasta Hájek a Zuzana Belohorcová po návratu z Miami, kde plánovali původně rozjet byznys s vodkou, se nakonec uchytili v realitách a na Tenerife chytili druhý, možná třetí dech. A nutno dodat, že právě Hájek předvedl dovednosti schopného byznysmena.

Firmu vybudoval z nuly

Ač neznal místní poměry, velmi rychle se mu podařilo aklimatizovat a rozjet dnes již úspěšnou realitní kancelář, která loni na podzim velkolepě oslavila první narozeniny, na které nechyběli Michal David, Helena Vondráčková, Felix Slováček či jeho dnes již bývalý kamarád Richard Chlad, který pro tuto příležitost z Česka na Tenerife nechal přivézt své Ferrari.

Poté, co ale před několika dny oznámil, že se s jeho dnes již bývalou obchodní partnerkou Dianou Kállay rozhodli jít každý svou cestou, začaly na povrch vyplouvat informace, ze kterých je zřejmé, že se Hájkovi jeho iluze o dokonale úspěšném životě bortí jako domek z karet.

Rozchod s obchodní partnerkou

Jako první nám po vydání článku zavolala sama Diana Kállay, aby nás na popud samotného Hájka požádala, abychom článek smazali. S největší pravděpodobností se mu nelíbila pasáž, ve které jsme informovali, že ji měl nejdřív tlačit k tomu, aby poměrnou část svého podílu bez řečí přepsala na Zuzanu Belohorcovou. Když nesouhlasila, měl ji Hájek začít shazovat před jejich zaměstnanci a nakonec nechal hlasovat, jestli chtějí zůstat s ním, nebo s Dianou. Protože měl podle informací eXtra.cz předtím odměny za prodané nemovitosti svévolně, přestože Diana vlastnila v té době ještě 49 procent společnosti, zvednout o deset procent, bylo zřejmé, na čí stranu se jejich podřízení přikloní. Pak už Kállay nezbývalo nic jiného, než svůj podíl Hájkovi prodat.

Nutno říci, že během telefonního hovoru, který sama iniciovala, nám potvrdila, že jsou naše informace velmi přesné a pravdivé. Jedním dechem ale dodala, že se s Vlastou Hájkem nechce dostat do křížku, protože nechce mít problémy.

První náznak nevhodného chování Vlasty Hájka

Zatímco Kállay se bála mluvit, tento článek dodal odvahu promluvit jiným dámám, kterým měl podle jejich tvrzení Hájek v minulých měsících vyhrožovat a vulgárně nadávat. První z nich byla maminka samoživitelka, která se po rozchodu s dnes již expartnerem, pražským politikem Filipem Dvořákem, rozhodla začít nový život právě na Tenerife. Ačkoli patřila mezi blízké přátele Vlasty Hájka a jeho partnerky Zuzany Belohorcové, i ona se měla stát adresátkou a terčem jeho nočních nevyžádaných zprav.

“S panem Vlastou Hájkem jsem na základě jeho chování, které bylo vůči mé osobě velmi agresivní a překročilo všechny morální a lidské meze, ukončila nejen podnikatelské aktivity mé společnosti Tenerife interior i Tenerife Flores, ale i veškeré přátelské vazby. Pan Hájek nezná v hrubosti hranice,” říká ve svém vyjádření pro eXtra.cz Dvořáková. “Žijeme si tu tak již delší dobu život v klidu a podle svých představ ve všech směrech a hlavně s lidmi, kteří jsou naladěni stejně a ctí standardní parametry slušného chování. Veškerou agresivní, vulgární a výhrůžnou komunikaci jsem pro jistotu předala své právničce,” dodala bývalá partnerka Filipa Dvořáka, jejíž celé vyjádření si můžete přečíst zde.

Alice Bendová: Proč zablokovala Hájka s Belohorcovou

A právě její odvaha rozmluvila i herečku Alici Bendovou. Ta nám přiznala, že Hájek měl ponižovat ji i jejího partnera.

Viděla jsem a slyšela jsem nahrané zprávy mým známým. Strašné, nechutné, vulgární. Okamžitě jsem ho zablokovala. A pak jsem se dozvěděla, jak strašně vulgárně o mně mluví a nejen o mně, ale i o dalších členech mé rodiny. A to jen proto, že jsem si dovolila zablokovat Instagram a telefon. Ale vidím, že se to děje dál, a to více lidem. Tohle je za hranicí všeho, co si člověk dokáže představit. A pokud se to nějak nezastaví, co bude dělat dál?” ptá se Bendová, jejíž příběh přiměl promluvit i Annu Marii Kánskou, kvůli které veškeré vztahy s Hájkem utnul i miliardář Richard Chlad, který nám potvrdil, že jediný, čeho se dopustili vůči Hájkovi, bylo to, že se vymezili vůči jeho společenskému diktátu, s kým se budou či nebudou bavit.

“Sledoval, s kým se na ostrově stýkáme, a zpětně nám to vyčítal. Vrcholem bylo, když nám Vlasta a Zuzana vyčítali naše vztahy s Alicí Bendovou a paní Vladimírou Dvořákovou, se kterou se známe dlouhé roky,” vysvětlil Chlad.

Anna Marie Kánská: Hájek útočil na mě i mou rodinu

Kánská exkluzivně pro eXtra.cz přiznala, že Hájek měl vulgárně útočit i na její rodinu. “Již po pár setkáních s panem Hájkem bylo jasné, že jako lidé jsme si nesedli, protože já u mužů oceňuji galantní chování, které je mu bohužel cizí. Na základě narůstajících vzájemných antipatií a mé následné určité sociální distance se vytvořilo ze strany pana Hájka zbytečné dusno, které přešlo ve lživé a nevybíravé pomluvy adresované na mou osobu a naši rodinu, na nepublikovatelné nadávky a následné výměny názorů ať už osobně, nebo po jeho oblíbených hlasových zprávách,” stojí v prohlášení pro eXtra.cz od Kánské, podle které se terčem zájmu Vlasty Hájka měli stát i někteří její přátelé.

“Jeho šovinistické arogantní názory, vulgární vyjadřování a nevhodné chování nebylo adresované pouze mně, ale i spoustě mých kamarádek a kamarádů, partnerkám dobrých přátel, kteří na základě těchto událostí s dotyčným ukončili přátelství i spolupráci,” dodala Kánská.

Redakci eXtra.cz se podařilo získat i zpověď dalších Čechů z Tenerife, kteří pod příslibem zachování anonymity potvrdili, že na sociálních sítích sledují, kde se Hájek s Belohorcovou momentálně pohybují, aby se mohli vyhnout i případnému náhodnému setkání s nimi.

Vyjádření Vlasty Hájka se nám do vydání článku nepodařilo získat. Již v minulosti ale tvrdil, že jde o lži, a později vulgárně útočil na autora článku a žádal ho, aby ho již nekontaktoval.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy