Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

+ Dalších 20 fotografií

A mise je dokonána. Martin Mikyska alias Mikýř se stal vítězem třetí řady Survivoru. A právem. Ne díky své geniální hře, která mnohdy připomínala krasobruslení, ale i díky zbabělosti a krátkozrakosti svých soupeřů. 

Pokud si někdo z letošní řady Survivoru zaslouží absolutní uznání, je to Martin Mikyska. A to i přesto, že mám vůči jeho hře mnoho výhrad a byly chvíle, kdy bych ho nejraději viděl v letadle do Prahy. Od začátku ale převyšoval své soupeře o dvě úrovně, některé dokonce o deset.


Nikola neměla proti Mikýřovi šanci

Mikýřova úžasná pouť Survivorem začala hned na kmenové radě, kam přišel se symbolem individuální imunity. Ačkoli byl jako jediný zcela v bezpečí, dobrovolně se své ochrany zbavil a šel do duelu s Adélou, kterou potupným způsobem vyšoupl ze hry. To byl moment, kdy si měli ostatní soutěžící říci: Tak tenhle frajer nesmí projít do sloučení. To se ale nestalo.

Místo toho si všichni před Mikýřem sedli na zadek a užívali si možnosti chvíli pobýt v záři jeho aury. A nejvíc na to doplatila Nikola, která se považovala za geniální hráčku, ale jako fanynka Survivoru jí mělo několik kol před finálovou trojkou dojít, že Mikýře před porotou nikdy nedokáže porazit.

Zatímco Mikýř dělal během hry jeden velký tah za druhým a ovlivňoval směr, kterým se show vydá, Nikola v podstatě dlouho přežívala ve stínu Jany. Paradoxně nezahrála ani extra hlas navíc, přestože ho měla v kapse a mohla rozhodnout ve prospěch své aliance. Ale jako by si neuvědomila, že právě to je ten krok, který bude moci před porotou použít, místo toho se poslední den na ostrově Mikýřovi nesmyslně pochlubila, že takto promarnila svou šanci zabodovat.


Mikýř o vítězství nestál

Nutno ale říci, že Mikýřovo vítězství je zasloužené i díky tomu, že jako jediný vsadil do hry nejvíc. A to dokonce svou kůži, když si nechal na nohu vytetovat různé úkoly, které měl na ostrově splnit. Pokud by vypadl v prvním kole, nejenže by se znemožnil, ale také by měl na noze navždy memento své kolosální prohry.

Třetím vítězem Survivoru v české variantě soutěže se tedy stává Mikýř, který za 77 dní nenašel jediného přemožitele, přestože bylo všem jasné, že „muž s brašnou“ nesmí projít. On sám přitom jako jeden z mála o absolutní vítězství nestál a od začátku se netajil tím, že jeho cílem je dostat do finále někoho, komu umožní splnit si sen. Tím někým mohla být i Nikola.


Varování pro další ročníky

„Pokud Nikča vyhraje, budu z toho mít radost. Pokud vyhraju já, budu cítit uspokojení, že jsem dosáhl nejvíc, na co jsem měl,“ říkal Mikýř ještě ve chvíli, kdy na ostrově byli s Martinem Carevem a Nikolou Kabátovou. Zatímco Careva nechal sám před branami finále, Nikolu před porotou ubil slovy, protože na rozdíl od ní měl argumenty, které nakonec rozhodly.

Vítězství Martina Mikysky by mělo být varováním pro další ročníky, že silní hráči se nechávají před branami sloučení, protože pak bývají jako osina v zadku a je mnohdy nemožné se jich zbavit. Vytvářejí si kolem sebe auru nepřemožitelnosti a jít s nimi do finále se téměř rovná rituálnímu survivorskému harakiri, což mělo dojít i Nikole, avšak ta podlehla svým pocitům, ačkoli si je prý před odjezdem do Dominikánské republiky zakázala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy