Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

GLOSA: Samko z ČT veřejně pral špinavé prádlo, teď reaguje hystericky a kope kolem sebe. Sám má přitom máslo na hlavě

Richard Samko je dlouhodobou oporou zpravodajství České televize.
Zdroj: Se souhlasem ČT
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
GLOSA

Elitní reportér České televize Richard Samko (46) na chvíli zapomněl na slušné vychování, a aniž by ho někdo nutil, držel pod krkem a podobně, zcela dobrovolně se nesmyslně zhádal s vlastní manželkou na internetu. Jeho reakce na otázky redaktora eXtra.cz pak byly už na úrovni maximální hysterie a vlastně i neprofesionality.

Richard Samko: Velká hádka s manželkou

Vášeň a temperament některých z nás mají za následek to, že se pak chováme jako neřízené střely. Své by o tom mohl vyprávět reportér zpravodajství České televize a zároveň novinář z Romea.cz Richard Samko.

Ten na chvíli jako by zapomněl, že je veřejně známá osoba, a se svou manželkou na sebe začali kydat špínu na Facebooku.

On ji napadal z toho, že se nestará o syna, ona jeho nařkla, že je chorobně žárlivý.

„Týden jsi nebyla za klukem. A přijdeš ve čtvrtek opilá, v pátek do rána piješ, v sobotu znovu a dnes přijdeš v půl osmý večer zase napitá? Co jsi klukovi uvařila v sobotu a neděli k obědu?“ útočil Samko.

„Jaaaaaj, proč jsi tak dokonalý a potřebuješ tu dokazovat, že já jsem špatná a ty bez chyby? Mám sem dát fotky, že mu nevařím, neuklízím a nechodím vám pomáhat. Jsi nevděčný člověk, ty mi nájem neplatíš a nic, já tam chodím, vaření, úklid, žehlení… a stejně je ti to málo a lžeš,“ psala manželovi Richardovi jeho žena Angelika. Konverzace už je smazaná, redakce má ale k dispozici její záznam a její pravost potvrdila i paní Samková.


Usmíření?

Ta původně v diskusi naznačovala, že se se Samkem rozvede, jak jí to už roky radí řada přátel, ale při telefonátu s námi vzala zpátečku.

„Lidé se kolikrát pohádají a nemyslí to přitom vážně. Nechodím opilá domů, starám se o syna. Ani Richard to nemyslel tak, jak to napsal. Prostě na sebe žárlíme. Ale všechno je v pohodě, jsme spolu a rozvádět se nechystáme. Ve všem si vycházíme vstříc,“ uvedla pro eXtra.cz s tím, že manžel měl pravdu, že v tu chvíli byla skutečně opilá, ale že o syna se stará.

Richard Samko: Hysterie neznala hranic

Kdyby šlo jen o vášnivou manželskou hádku, tak se pouze zasmějeme. Zarážející byla ovšem reakce Richarda Samka na naše dotazy. Telefonát vytípl, na esemesku sice reagoval, ale docela podivně.

„Co je zase, dejte nám pokoj. To už vám zase Miko nebo lidi od něj posílají udání,“ napsal s tím, že už to jednou vysvětloval.

Ano, rok před tím hrozilo, že nařčení z domácího násilí (vyvrácené jeho vlastní ženou) může pocházet od té části romské obce, která kritizovala Samkovu snahu o usmíření mezi Romy a Ukrajinci. První skupina tu druhou hluboce nenáviděla a jako by ji vinila za svou špatnou situaci. Mohla se tedy televizákovi teoreticky mstít, snažit se mu zničit pověst. Proto jsme k tvrzením přistupovali maximálně obezřetně. A informovali naprosto férově.


Samé výmluvy

Ale to se chce Samko na tu samou věc vymlouvat až do smrti? Používat to jako argument rok poté, co už je spor obou skupin dávno minulostí a jeho hádka s tehdejším konfliktem vůbec nesouvisela?

„Nechci nic,“ odmítl pak nabídku možné reakce na hádku.

„To je soukromá věc. Respektujte to. Jste člověk, nebo hyena?“ ptal se zároveň. Soukromá věc by to byla, kdyby si dvojice špinavé prádlo prala doma za dveřmi a ne veřejně.

Příspěvek, pod kterým se manželé „zhádali jako koně“, měl u sebe ikonu planety Země, což znamená, že soukromí příspěvku bylo nastavené na to, že ho může vidět a komentovat úplně kdokoli na světě. Ne jen vybraní známí.

Kdyby si Angelika status dala se soukromím pouze pro ty, které má v přátelích, byla by to úplně jiná liga a šlo by skutečně o soukromou věc.

Na veřejnoprávní reportéry placené z našich koncesionářských poplatků, kteří dobrovolně řeší své manželství prakticky mezi lidmi (je to podobné, jako kdyby na sebe křičeli uprostřed Václaváku), ale máme trochu jiné nároky než třeba na zaměstnance Novy, takže nic skandálního ani hyenistického na zveřejnění jejich hádky opravdu není.


Nezná snad své řemeslo?

Korunu všemu Samko nasadil poslední zprávou, kterou nám napsal. „Toto vše je mezi námi, co píšu.“ Od novináře, který je sám zvyklý zpovídat lidi a měl by znát nejzákladnější pravidla žurnalistiky, jako když bičem mrská, by člověk očekával větší povědomí o tom, co je a co není „mezi námi“.

S redaktorem není žádný kamarád, reportér eXtra.cz navíc s žádnou diskrétností nesouhlasil, na to musí být totiž dvě strany. Nešťourali jsme se v jeho zdravotní stavu, ten je samozřejmě chráněný ústavou. Ozvali jsme se mu zcela jasně s novinářským dotazem ohledně věci, kterou dobrovolně prováděl na veřejnosti, a mohl si vybrat, jestli nám bude, nebo nebude odpovídat. U takové věci ale nemůže určovat, co je a co není ke zveřejnění.

Asi by si měl Richard Samko kromě soustředění se na vyřizování rodinných účtů výhradně jen doma i přestat plést pojmy s dojmy…

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy